Když před nedávnem přišel do kin Jurassic World, tak mi to připomnělo dětství, kdy jsem dinosauří tématiku "žral". Zároveň jsem dostal chuť na dinosauří hru a Primal se zrovna objevil v bundlu,tak jsem do toho šel.

Ze začátku jsem neustále umíral, ale jak jsem se učil, tak se délka přežití prodlužovala a konečně jsem se dostal k "pořádným" zbraním a nakonec si i zalovil. Popravdě jsem však lovnou zvěří byl po většinu času já. Pamatuji si jak jsem se prvně potkal s tyranosaurem - dostal jsem se do opuštěného tábora a zaradoval se, že konečně dostanu pořádnou zbraň. Přišel jsem k bedně a chystal se do ní podívat, ale náhle uslyším řev. Otočím se a přede mnou tyranosaurus. Sakra, jdu za barák a modlím se aby si mně nevšiml, ta potvora ho začne obcházet, tak dělám to samé. Tyranosaurus nakonec vleze dovnitř (ten barák nemá střechu a místo dveří má pořádnou díru) a já se vydávám na útěk. Jindy jsem utíkal před tyranosaurem v lese a když jsem si myslel, že jsem mu unikl, tak jsem se otočil a před obličejem jsem měl jeho tlamu...

Hra je dost obtížná, ale když se člověk učí a poznává svět, tak mu přežití nebudě dělat takový problém. Hlavní je se pohybovat opatrně a tiše. Jinak přilákáte pozornost Utahraptorů, či v horším případě tyranosaura, což znamená v řadě případů téměř jistou smrt a ztrátu získaného vybavení. Vedle dinosaurů vám pak život znepříjemňuje jedovatá vegetace, které vak není takový problém se vyhnout. Dinosaurů je pouze 5 druhů, ale je dost možné že v budoucnu přibudou další. Nejčastěji potkávám Utahraptory, ale na tyranosaury mám též "štěstí". Vedle nich jsem se už setkal s velociraptorem (v reálu byl mení než v jurském parku) a také s triceratopsem. S Quetzalcoatlem jsem se zatím nesetkal, protože jsem se dosud držel blíž u pobřeží.

Celkově mohu konstatovat, že hra má dobrou atmosféru a pokud se člověk nenechá odradit vyšší obtížností tak si ji užije. Svět je navíc poměrně rozlehlý a je co prozkoumávat přičemž je nutné se vyhýbat dinosaurům, či je lovit, což se však nikdy neobejde bez rizika.

Pro: Dinosauři, atmosféra, obtížnost, rozlehlý ostrov

Proti: Pro někoho obtížnost, mohlo být více dinosaurů