The Heat of War

World War II Combat: Iwo Jima

18.07.2006

Budgetová FPS ze série her World War II Combat tentokráte odehrávající se za druhé světové války v Tichomoří. V kůži jednoho z amerických mariňáků budete likvidovat japonské dělostřelectvo, radiostanice a další důležité objekty na souostroví Iwo Jima. Bez zbraní to ale nepůjde a tak se budete ohánět pistolí Colt 1911, lehkým kulometem BAR a nebo například odstřelovací puškou Springfield.

Stejně jako všechny hry od Direct Action Games i tato běží na modifikovaném Unreal Enginu 2, vyznačuje se velmi podobným stylem hraní a muže se zdát, že se ostatní jejich hry liší jenom použitím jiných textur.

Někdo se tu snažil vydělat na hrách jako Call of Duty nebo Medal of Honor. Je ale vidět že postrádal zkušenosti a finance. Pro člověka z trochou herních zkušeností se tak jedná o pouchý prd do tmy. Graficky otřesná hra s minimálním level designem ( většinou se opakujou udolí, přidá se akorát nějaká ta nová textura ), AI na úrovni Wolfenstein 3D a hrací doba plus mínus 3 hodiny. To je asi tak jediný klad této záležitostí ještě spolu s cenou ( hra se prodávala v trafice za 99 Kč ).

Povinnost pouze pro notorické dohrávače her z druhé světové války :-).

Pro: vzhledem ke kvalitám krátká hrací doba, snaha tvůrců :-), občas se objeví i nějaká ta hratelnost

Proti: grafika, level design, AI nepřátel, spousta chyb

Opravdu hodně špatná hra. City Interactive vydávají jednu budgetovku za druhou. Některé jsou velmi dobré (Sniper: Ghost Warrior), většina je průměrných až podprůměrných (Terrorist Takedown), ale The Heat of War je vyloženě sra*ka. AI nefunguje, grafika je na úrovni her z roku 2000, animace stojí za prd a o hratelnosti nemluvím. Dodnes nepochopím, jak jsem mohl tuhle kravinu vůbec poprvé dohrát. Dnes jsem zoufalý hrabal mou sbírkou (áno, pořád mi hapruje grafika a prachy na novou nemám)a hledal nějakou méně náročnou hru. Jelikož jsem si THoW moc nepamatoval, chtěl jsem ho rozjet znova. Ne. Po 20 minutách jsem to musel vypnout. Už nikdy více. Dávám 20% za pěknou hudbu, slušné hl. menu a cenu 99 Kč v trafice.

Pro: menu a hudba

Proti: špatná hra ve všech směrech - počínaje hratelností a bugy, konče grafikou a zvuky