Tales of Symphonia

22.09.2004
25.02.2014
02.02.2016
17.02.2023

Tales of Symhonia je teprve druhý díl oblíbené JRPG Tales of série vydaný i na PC. Stejně jako většina zástupců této značky se i Symphonia vyznačuje především akčním real-time soubojovým systémem, ve kterém hráč přímo ovládá jednu ze čtveřice postav.

Příběh se tentokrát soustředí na Lloyda Irvinga, jehož kamarádka Colette je vybrána jako "Vyvolená". Za úkol dostane vydat se na putování s cílem naplnit umírající svět Sylvarant manou a tím jej regenerovat. V cestě jim ale stojí záhadná organizace Cruxis a udajní obyvatelé z jiného světa zvaného Tethe'alla.

Původně hra vyšla v roce 2003 na GameCube a později byla portována na PS2. Její remasterovaná verze Tales of Symphonia HD vznikla roku 2013 pro PS3. HD PC port je distribuován na PC skrz službu Steam.

K dispozici je i pokračování s podtitulem Dawn of the New World.

Tak to vypadá ze ten remaster opravili celkem slušně. Těch kiksů po vydání tam bylo že zůstával rozum stát. Zrovna to je na PS ve slevě a šlo to do premium předplatného ( spolu s Vesperii )
Docela bych si to zahrál, naposled jsem to hrál na gamecubu a od tý doby to řadím k mojim oblíbeným Tales of. Těžko říct jak bych to viděl teď :)