Star Wars: Battlefront II

21.10.2005
31.10.2005
26.04.2018

Nástupce Star Wars: Battlefront. Hra doznala několika změn. Pandemic si dal záležet hlavně na singleplayeru. Obsahuje 16 misí, nechybí příběh a nějaká ta videa. Jste obyčejný klonový voják 501. divize a procházíte v podstatě všemi bojišti, která jsou ve filmech zmíněna. Dále jsou novinkou Jediové. Ti se například zpřístupní hráči s největším počtem fragů. Další inovací jsou vesmírné bitvy, ve které stíhači chrání svoji mateřskou loď a útočí na tu nepřátelskou. Můžete provést výsadek a například zničit soupeři štíty. Multiplayer nabízí hru až v 64 lidech.

Battlefront II byla pro mě první střílečka ze světa star wars a musím říct že mě hodně zaujala. Ze začátku hrajete za obyčejného vojáka a máte za úkol zničit nepřítele, obvykle tím e jim zničíte základnu či vyřadíte nějaká zbraně. Zhruba v 2/3 každé mapy dostanete nabídku na Jedie, sitha či nějákou jinou námou postavu z filmu. Dostává ji vždy nejlepší hráč. Hrát lze buď normální kampaň která obsahuje videa a výše zmiňované úkoly nebo TDM či Conquest, kde máte za úkola zabírat určitá místa na mapě a zničit nepřítele.

Zajímavostí Battlefrontu II je mód Assault, který lze sice hrát jen na dvou mapách, zato můžete hrát za hrdiny známe ze světa star wars. (Yoda, Mace Windu, Darth vader......) Každá postava má schpnosti, jedna má silné zbraně, druhá má meče plus nějákou tu sílu (blesky, házení meče například)

V kampani narazíte na vesmírné mise, které mě ale vůbec nebavili a hrál jsem je nerad.

Battlefront kombinuje několik věcí dohromady. Je to 3rd person akce, 1st person akce, simulátor či dokonce akční mlátička pokud se rozhodnete hrát mód Assault

Pro: Multiplayer, mód assault, grafika, hudba, filmové ukázky, možnost hrát za charaktery z filmů, spousta map

Proti: vesmírné mise

Star Wars: Battlefront II
================
Battlefront sa snaží kráčať cestou ako naša stará známa značka Battlefield. Pre niekoho hra je výborna a niekto ju priam neznáša. Popravde som sa ocitol som sa v obidvoch táborov. Niekedy mi šla neuveriteľne na nervy. AI je neuveriteľne katastrofálna, že som ostal čumieť ako krava na otvorené vráta. Div mi mucha neskočila do pusi. To som hlavne pociťoval pri vesmírnych levelov, kde ma likvidovali vlastný boti. Dalej čo som nepochopil ako aj ich správanie napr. nereaguju na nepriateľov, stoja na mieste, niekedy vôbec ani nestrieľajú alebo až moc, ale už na mrtvoli. V hre sa cítite uplne sám, aj všetko musíte sám robiť. Aj sprostí bod nevedeli obsadiť iked tam boli desiati.

Dalej čo som neznášal boli hnusný časovač na splnenie nejakých vecí. Grafika nieje hrozná ale ani nejako pekná. Soundtrack je vynikajúci ako aj v SW filmoch. Kampaň budete prechádzať za klonov a ich všeobecný postup a premena na klasických stormtrooperov. Oproti jednotke sa tu pridali možnosť hrať za hrdinov ako je Yoda, Dart Vader, Boba Fett a možnosť hrať vesmírne leveli, ktoré boli príšerne nudné a zdĺhave a hlavne ked ste museli robiť všetko sám. Deštrukcia prostriedia žiadna, čo je škoda. Granáty sú malo účinné na predmety a na vozidlá. Singleplayer ma neskutočne veľa negatív. Pre mňa sklamanie.

Multiplayer, čo je pre hru hlavná priorita je úplne o niečom inom. Ked AI nahradia živý hráči tak je to ina káva. Mal som pocit, že minimalne 60 percent čo mi vadilo na SP tak to ako keby sa už v hre nenachádzalo. Pekný výber map a celkovo možnosti je tam veľa. Čo ma milo prekvapilo je, že MP je stále populárny.

Hru odporúčam len na multiplayer. Kampani sa vyhnite oblukom. Ako by povedala Kelišová: To je hnus velebnosti!

Pro: SW soundtrack, čisto iba MP a známe postavy zo SW

Proti: AI, časovač, vesmírne leveli, občas chaotické ovladanie, malá účinnosť granátu...