@Shima (06.03.2015 17:56): Pokud máš volný sloty, je možný v některých misích na těžkou obtížnost najít pomocný jednotky pro misy, třeba Piranhu v misi, kde máš zaútočit na chrám (hraniční linie po osvobození města) nebo Těžkou pěchotu v bažinách. Ale je to opravdu o prolejzání mapy. :-)
Po letech jsem Spellcross zas jednou oprášil a hned v první misi jsem objevil v lese komando, které se ke mě přidalo jako trvalá jednotka! Nevíte někdo o dalších poschovávaných věcech na které není snadné narazit bez komplet prolézání každé mapy?
@Mitisko (06.01.2015 19:26): Dobře, kdo má zájem tak zítra 19:00 v Bratislavě u toho parlamentu Országház nebo jak se to píše.
No a teď vážně, bylo by to docela úsměvné dostat za tohle do držky:-) Spíš pětku ve škole v zeměpise nebo tak něco.
Safraporte! Nastavil som si strednú obtiažnosť a už v závere kapitoly Hraničná línia som mal seriózne problémy. Cez posledné dve mapky, ktoré bránili silné strelecké oddiely a balisty rozostavené na kopcoch, som prelezal na viac pokusov a iba s odretými ušami. Aj fremeni Mri si ma pekne dávajú, elitné oddiely Piraní dostávajú záhul jak sviňa. Hardkór!
@jurajjanosik (29.04.2014 23:46):

To jsem nepochopil s tim kopirovanim save...

Pry se da ve hre dostat do minusu co se tyce bankovniho konta, slysel jsem ovsem ze to je bug hry nebo cheat? Pokud ano tak me to nezajima.

A zakopani jednotek je mysleno to, ze kdyz nekolik kol stojim s danou jednotkou, tak ji nabiha lista se zlutyma bodama, tim padem mam lepsi obranu...?
Je teda nejaky zpusob jak hru hrat tak abych ju bez ukladani mohl hrat? Uz 2 x se mne stalo ze sem byl temer na konci mise a zabili mne alexandra, takze jsem to musel hrat cele znova coz je frustrujici.

Ten patch http://www.oldgames.sk/game/spellcross/download/4252/ sem normalne
rozbalil do slozky s hrou, spustil ale ukladat/nahravat porad nejde.

Na ulozto http://www.ulozto.cz/xWHvqmT/spellcross-cz-dsbx-rar kde jsem hru stahl radi ze mam hru spustit jako spravce. Ale nevim co to znamena, nevite jak na to?
@Crash (28.04.2014 15:21): No, co já si pamatuju, tak to tehdy (bylo mi tak 13-14 let) takhle hráli všichni moji známí ... nevím jestli to tenkrát nebyl nějakej bug, který posléze vyřešil nějaký Patch, ale člověk, když se dostal s financemi přesně na nulu, tak pak mohl jít klidně do mínusu a hra ho v tom nijak nelimitovala ...
Mám se cítit trapně, že jsem tuhle hru dohrál pouze za pomocí bugu, který hráči umožnoval při správném postupu nekonečno financí?
Hm, podľa manuálu sa dajú nahrávať iba sejvy, ktoré boli uložené cez menu na strategickej mape. Štyri sejvy na bojovej mape sa tuším cez hlavné menu nahrávať nedajú, fungujú iba ako quicksave počas bojovej misie. Keď ale preruším boj klávesou ESC, po ďalšom spustení hry sa mi prerušený boj nahrá klepnutím na tlačítko "POKRAČOVAT" v hlavnom menu.
Tak jsem se rozhodl hru hrat i pres neprijemne sekani, ale s cim jsem nepocital, ze nejde ukladat?

respektive ve hre pokud vim tak jsou 4 ulozeni, ale kdyz hru vypnu, jdu do windows a vratim se zpet do menu tak tam neni nic ulozeneho, kolonka nahrtát hru nejde....?
@Tommywise (27.04.2014 11:29): Problém je, že na súčasných operačných systémoch beží hra v emulovanom prostredí DOSBox a tam dostáva procesor zabrať viac, než pri spúšťaní v natívnom prostredí DOS na štyriosemšestke. Pôvodné hardvérové nároky teda neplatia, jedine že by si to spustil na nejakej prastarej mašinke bez emulácie OS.
Aha! Ešte mi ho nepovýšili, tak je asi stále kapitán. Okej, bál som sa, že John už nezískava skúsenosti a nepostupuje v hodnostiach, keď sedí na štábe a nebojuje v žiadnej misii.
@valcik (25.04.2014 09:57): Alex je na začátku kapitán, což značí dva podřízené. Hodnost by to mělo ukazovat v některé za tabulek na hlavní mapě, tam kde přiřazuješ velitele (?). Zelená obrazovka s větvením.
Akurát útočím na poslednú mapku v prvej kapitole s dvomi kompletnými rotami, ktoré vedú dvaja nadporučíci. Ďalší veliteľ sedí na štábe, ale nemôžem ho najať. Podľa manuálu je to kvôli nízkej hodnosti Johna Alexandra, ale jeho hodnosť nikde nevidím, je niekde zobrazená?
@jurajjanosik (16.05.2013 18:24): Aha tak to jsem to špatně pochopil, to mě nenapadlo, že jedním patchem se to změnilo a druhým to zase vrátili zpátky. Proto mi to bylo divný, že bych nic takového nepocítil, když jsem tam žádnej takovej patch neměl.
@Crash (16.05.2013 10:02): Tak s patchem 1.06 se radikálně mění odolnost vlastních jednotek. UDES jak jsem psal nic nevydrží (dokonce má i ztráty), což neměl ani u pevnosti strachu a Rytířů smrti. Navíc u tohoto patche se mění i ekonomika z území jde mnohem více peněz a déle. To s plně vylepšeným UDESEM a orkama se sekerama jsem zkoušel a pokaždé ho sundali do 10 kol.
To s vylákáváním jsem prováděl UDESEM, a pokud bych to dělal s tímhle patchem, tak by mu zbylo živých tak 5 jednotek. S patchem 1.07, je odolnost jednotek i ekonomika stejná jako u původní hry. Takže asi tak.
Patch v1.07 (CZ) - [475 Kb] - fixes problem with CD-rom
Patch v1.06 (CZ) - [352 Kb] - fixes problem under Win XP
@jurajjanosik (14.05.2013 19:18): No nevím... Podle tohodle článku vyšel patch 1.06 v roce 2003 a já Spellcross dohrál o několik let dříve, a rozhodně strategii "nalákávání" jsem používal velmi často. Takže o tom, že by to bez 1.07 nešlo si troufnu zdatně pochybovat. Jediným zásadním problémem na který si pamatuji, bylo to již zmiňované padání hry.
Bez patche 1.07, se to nevyplatí hrát. S patchem 1.06 vám i orkové se sekerama sejmou plně vylepšenýho UDESA na 8 tahu, nebo protitankový orkové mají 100% zásah a tak padá strategie nalákávání. Navíc je mnohem více peněz z území. Jen je potřeba v pokročilých fázích přehodit patch 1.07 na 1.06 a přehodit jednotky v brigádě které nevidíte a pak zpět.