Sisyphus Reborn

19.12.2014

freeware

Stěžejní rovina celého příběhu je tvořena interpretací řeckého mýtu o Sisyfovi, nejchytřejším a nejprohnanějším z lidí, jenž byl potrestán za svůj lehkovážný postoj k bohům tím, že musel valit obří balvan do kopce, kde se mu na jeho vrcholu pokaždé šutr vysmekl a skutálel zpátky. Celý tento úkon byl Sisyfos nucen pořád dokola, dnes a denně, navěky opakovat.

Nad Sisyphus Reborn přebírá vedení titěrná vznášející se dušička, momentálně uvězněná ve stalaktické jeskyni, s nulovým ponětím o realitě. Ve světě, v němž se jediným smyslem života stává kopání jámy a její znovuzasypávání. Na místě, ve kterém není jiné volby, neboť tento cyklus je nepřerušitelný a jasně daný. My však neházíme flintu do žita a i přes jistou formu nezájmu a neochoty ze stran "duchem nepřítomných" přítomných přízraků se vydáváme hledat řešení neřešitelného.

Tvůrce zvolil grafický styl černobílé kresby ve stylu "čmáranice", stejně nenásilně a ukázněně působí i zvukový doprovod.