Sharpe Investigations: Death on the Seine

15.07.2014

Taryn Sharpe, novinářka věnující se food kritice, je spolu se svým asistentem a novinářem Georgem Haskem vyslána do Paříže. Zde má napsat recenzi na slibně začínající restauraci, Le Roi Solei. Po příjezdu se však ukazuje, že hlavní kuchař zemřel. Naši hrdinové však neuvěří verzi se sebevraždou, a tak rozjedou vlastní vyšetřování.

Sharpe Investigations je další hidden object adventurou od Icarus Games. Hra obsahuje přes 10 hidden object scenérií, 11 postav a řadu puzzlů, jako například míchání chemikálií, skládání ozubených koleček atd.

Ani se mi nechtelo verit, ze jsem druhy pokus Ikarus Games dohral (pravda, na nejlehci obtiznost) za 89 minut. Bez navodu a s jedinym preskocenim puzzlu. Privru oko nad tim, ze se tu cast assetu jednoduse zkopirovala z Lost Civilization, i nad tim, ze mi jedna z melodii strasne pripomnela Landova Krysare (pro znalce alternativni brnenske sceny zminim Hnisare od Morcat na uteku).

Hidden object sceny tvori nejvetsi procento hracich ukonu, tentokrat tu nastesti nemusite otvirat supliky a pokud uz se hledany objekt sklada z vice casti, jsou obe poloviny vetsinu casu hned vedle sebe. Puzzlu je velmi malo a jsou vice ci mene standardni. Dojde i na zakladni pouzivani predmetu.

Nejvetsim prekvapenim pak neni ani tak minimalisticnost celeho projektu (hra neobsahuje dabing), jako spis absence jakehokoli fantastickeho prvku - pribeh i jeho rozuzleni je na urovni tuctove epizody ze zivota Miss Marple ci Jessicy Fletcher. Nejsem si jisty, jestli je to dobre, ci spatne...

Hidden object adventury vetsinou neoplyvaji nejakou extra delkou, ale tohle je opravdu jednohubka. Krome toho muzete zapomenout na jakekoli achievementy ci snad sberatelske karticky na Steamu. Jedinym duvodem, proc davam vyssi hodnoceni, nez Lost Civilization je to, ze diky sve kratkosti vas Sharpe Investigations ani nestaci otravit...