Shadowgun: Deadzone

15.11.2012
30.07.2013

free to play

Shadowgun: Deadzone vyšlo původně pro Android v roce 2012 jako multiplayerový spin-off k úspěšné české mobilní hře Shadowgun. Narozdíl od původní hry se však Deadzone dočkalo i počítačové verze.

Shadowgun: Deadzone je čistě multiplayerová střílečka. Hráči spolu bojují na mapách, kterých je k dispozici hned několik. Patří mezi ně válečná zóna, jaderný reaktor či přístav zatracenců. Každá mapa je určená pro jeden ze dvou módů, které hra nabízí. Těmi je klasický Deathmatch (všichni proti všem) a Zone control (modrý a červený tým bojují o zóny na mapě). Hráči si mohou vybrat z několika postav, za které hrát. Jsou mezi nimi i John Slade a S.A.R.A. z původní hry.

Parádní mobilní multiplayerová střílečka kterou zatím nic nepřekonalo. Vážně mě mrzí že jsem o PC verzi zjistil až když skončila, to by byl nářez. Madfinger Games umí.

Pro: Velká variability zbraní, skvěle propracované mapy, zajímavé pomůcky, boosty, velký dosah granátů (ty jsou tu obecně strašně OP), přebíjení při kotoulech

Proti: Těžké zaměřování s laserovými snajperkami, otravný spawning, nepoužitelné brokovnice, rakety neudělí poškození pokud trefíte nepřítele přímo (musíte pálit pod něj do země), někdy p2w zbraně (nejlepší raketomet)