SAS: Písečný skalp

2003

freeware

Britští SAS (Special Air Service) patří mezi nejlepší zásahové jednotky na světě s jedním z nejtvrdších výcviků, se kterým měli problémy i vojáci z amerických SEALS. A právě role příslušníka SAS Jerryho Butche se chopíte vy. Navštívíte s ním Saharskou poušť, Aljašku, či džungli ve Vietnamu.

Hra probíhá tak, že na statické obrazovce se objevují teroristé, které zaměřovačem/myší střílíte. Po zastřelení určitého počtu teroristů se přesouváte do další lokace. Při přesunech mezi lokacemi nečekejte žádné animace (ostatně jako jinde ve hře), nýbrž jen zápis v Jerryho deníku, který si můžete přečíst a který vás posunuje v příběhu dál. Ve hře se vyskytují čtyři různě ozvučené zbraně. Další zvuky nebo hudba ve hře nejsou.

Eh... no kde začít.
Zaprvé opravdu nevím co tady tohle dělá. Tohle se snad ani nedá považovat za hru. Upřímně dohrála jsem to jenom proto abych si mohla vyplnit že jsem to dohrála :D A chvílemi jsem si u toho myslela že umřu nudou a uvažovala jsem nad tím jestli nemám začít sepisovat závěť. Nějak mi unikl smysl střílení nepřátel když se nehýbou, a nemůžou vás zranit. A potom ty záznamy z deníku. Normálně čtení zbožňuju, ale ty strašné hrubky tomu nasadily ''korunu''. Byla jsem neuvěřitelně šťastná když to skončilo. A přísahám jestli někdy potkám toho člověka který tohle stvořil, tak ho chytnu pod krkem, a budu ho škrtit a škrtit.

Pro: Je to krátké :D

Proti: Ale i když je to krátké, zdá se mi jako kdybych to hrála nejmíň sto let. Jinak proti je naprosto všechno :D

Čiré utrpení bylo hrát tento skvost a byť jenom s asi 5ti levely připadal jsem si, že to je věčnost....hra prostě vypadá špatně a taky se tak hraje a na internetu si mužete zahrát podobných hříček tisíce a nemusíte nic stahovat ani instalovat a jsou podle mě daleko zabavnější.
Je až neuvěřitelné, že tuto hru komentuji již jako desátý uživatel, takže vlastně skoro třetina hodnotících se musela se svými zážitky podělit. Nevím, jestli si to tento počin zaslouží, ale musí to ven.

Jak je u Mystery Studia zvykem, gramatika veškerých textů je na žalostné úrovni, ale kvůli nim se do těchto titulů nepouštím, i když zrovna dialogy v RPG World of Magics and Heroes byly asi tím nejlepším aspektem celé hry. Tady jde o arkádové střílení teroristů a popis, co dělají jednotky SAS v reálu mě ani nezajímal.

Ani nevím, kolik jsem nakonec prošel kol, ale vím, že jsem byl rád, že už je po všem a hra může z disku pryč. Když budu chtít tento typ hry, pustím si nějaký díl Moorhuhnu, ale SAS: Písečný skalp už určitě ne.

Pro: dá se to dohrát

Proti: gramatika, statičtí nepřátelé, nezáživná střelba

Jedna z nejhorších her, co jsem měl možnost hrát. Nepřátelé jsou vykradení z Counter Striku a nejlepší je, že nemůžou střílet, tzn. že celou dobu jen klikáte jak magoři na objevující se obrázky a v mezičase si čtete příběh o jednotce SAS na kterém je vidět, že ho psal 14ti letý kluk - je plný gramatických chyb a hlavně je naprosto debilní.

Pro: pokus o příběh, informace o jednotce SAS, které ale stejně nebudete číst

Proti: příběh, nemůžete prohrát, NUDA

:-D SAS: Písečný skalp, takový tvrďácký název, co? Mystery Studio se opět předvedlo, poněvadž hraní tohoto je opravdu zdlouhavé a nudné.

Abych to vysvětlil, hra využívá stařičký herní koncept, kdy myší ovládate zaměřovač po statické obrazovce, na které se objevují nepřátelé. Ti vypadají jako vystřižení z časopisu:) Opravdu, nepřátelé jsou hodně odlišní od okolí, prostě jsou fakt jako vystřižení z časopisu, čemuž nahrává i to, že postrádají jakoukoli animaci, stejně jako celá hra.

Hra obsahuje i příběh, který je možná super, nicméně opravdu se mi nechce číst hromadu nezáživného textu. Navíc hra obrahuje něco málo o historii speciálních jednotek SAS.

Co je ovšem kámen úrazu celé hry je celá hra samotná. Příšerně dlouhé a nudné střílení do objevujících se nepohyblivých terčů a to pořád a pořád dokola. Nudná hra až k chcípnutí.

Pro: Nudné, nutnost příšerně dlouho a nudně střílet do cvičných terčů než nastane další level

Proti: Nepadá to:-D