Roundabout

18.09.2014
20.02.2015
26.05.2015
26.06.2018

Georgio Manos je řidičem první otáčivé limuzíny na světě. Otáčení je jediný způsob, jak dokáže jezdit. A tento unikátní styl přepravy se v Roundaboutu, městě plném kruhových objezdů, pomalu stává hitem i přes chaos, který v ulicích způsobuje.

Hlavní náplní hry je přeprava pasažérů městem. Projet kolem početných překážek s neustále rotující limuzínou nebývá snadné. Stačí několik nárazů a auto exploduje. Kromě toho čekají na hráče výzvy, které je možné plnit pro zisk co nejvyššího skóre. Najdou se mezi nimi například úkoly projet co nejrychleji kolem města, přejet co nejvíce lidí v omezeném čase nebo co nejdéle přežít bombardování auty. Nechybí ani možnost úpravy vzhledu limuzíny nákupem nového nátěru nebo klobouku na střechu a sbírání unikátních klaksonů po městě.

Příběh je vyprávěn hranými videy, které se ani nesnaží zastírat, že jsou natáčené před zeleným plátnem. Celá hra je stylizovaná jako absurdní béčkový film ze sedmdesátých let.

Roundabout je hra posazená na snaze projíždět městem v neustále rotující limuzíně. Bohužel dostat se do toho správného momenta je záležitost spíše minut a samotný gameplay představuje pouze minimální výzvu. Celá situace je navíc horší v tom, že relativně brzy získáte možnost s limuzínou skákat, takže spoustu překážek, jako například ostatní auta, lze jednoduše přelétnout. Pokud i přes to situaci pokazíte, tak se nemáte čeho bát, protože hra vás prostě respawnuje o kousek zpět a můžete to zkusit znovu.

To co hru alespoň trochu odlišuje od té masy nízkorozpočtových indie her s jedním menším nápadem, který po hodině omrzí, jsou hrané cutscény mezi misemi. Ačkoliv nejsou kdovíjak bravurně zahrané, tak jsem je rozhodně považoval za zábavné. Po nějaké době jsem však zvažoval jestli si ta videa prostě nepustit třeba na youtube a nevykašlat se na zbytek hry, který pro mě působí spíše jako takový filler, který má zamáznout místo.

Pro: Hrané cutscény, příjemný vizuál

Proti: Slabé herní mechanismy