Registrace

RollerCoaster Tycoon 3: Wild!

strategie > budovatelská strategie *
25.10.2005
Frontier Developments
Wild! je druhý expansion pack pro RollerCoaster Tycoon 3. Do hry přináší hlavně atrakce se zvířaty a jak už je z názvu patrné, přináší také scenérie z divočiny. Novou možností je také možnost vytvoření safari. Postavíte ohradu se zvířaty, ve které určíte, kudy bude projíždět autíčko. Hráč se ale také o zvířata musí starat.

Ve Wild! je už konečně přidána i úplná možnost stavění chodníků a horských drah pod zemí a možnost "stavění" vodopádů.

Nástěnka

Jak už napsal Ross, kompletní Roller Coaster Tycoon 3 je prostě se vším všudy, zábavní park, aquapark, zoo, všechno v jednom. Je to v podstatě paráda.

Bez výhradně je však zpracován pouze okruh zábavního parku. Aquapark má své mouchy a své mouchy má i Zoo. Tou hlavní slabinou je počet zvířátek, kterých je asi 20 druhů. Problém je taky tak trochu jejich nenáročnost. Musíte splnit v podstatě jen tři podmínky - dám jim dost nažrat, udělat dostatečně velký výběh a necpat jim moc kamarádů do výběhu, pokud to nejsou sociální zvířata. Vůbec jim nevadí, jestli jsou na trávě nebo písku, jestli tam mají stromy, jestli tam mají vodu atp.

Co mě však potěšilo, že narozdíl od Soaked jsou zde scénáře zaměřené pouze na část Zoo, kdy po vás nechtějí žádné horské dráhy ani ride income.

Obtížnost je celým třetím dílem konstatně nízká, ale napravil to poslední scénář, kdy požadavky na splnění úrovně vzrostly o dvě třídy výše a konečně jsem byl nucen se trochu zapotit a vybudovat kompletní areál se všemi zvířaty, co byly k dispozici, parádním aquacentrem a několika desítkami atrakcí. To napravilo reputaci celému třetímu dílu, kdy jindy stačilo postavit opravdu třeba jen tři horské dráhy a bylo vymalováno.

Celkově je Roller Coaster Tycoon 3 Gold úžasným komplexním dílem s pár chybami, ale zabavil mě na hodně dlouho a je mi líto, že už žádný scénář, co bych měl splnit, není.

Buh ví proč přidali do hry zvířátka, ale musím uznat, že je pěkně propracovali a že se i snima dá vyblbnout. Pokud si s výběhama poradíte jako v Zoo Tycoonu, tak to vypadá i věrohodně. Není pěkný pohled na nějaké pouštní zvíře na trávě, že?

Opět přibyly i nové atrakce a možnost stavět tunely! A i ty zvířatka a věci pro ně. Bohužel, zvířatek je ale málo, těžko říct, jestli je to dobře, nebo špatně. Spíše špatně, když už zvířata, tak aspoň pořádně. Pěkná věc je safari projížďka výběhem e vláčku nebo džípu. Tohle mi v ZT chybělo.

Nechybí ani scénař pouze na téma zvířatek.

Co víc dodat? Snad jen, že RCT4 asi nikdy neuvidíme, že Kompletní serie RCT3 je úžasná, že se k ní rád vracím a že si jí asi zahraju, jak to tu píšu všechno :D

Pro: Atmoféra, zvířatka, nové věci, pořád je to RCT, safari jízda výběhem, tunel + možnost výběru osvětlení tunelu.

Proti: Zvířatek je málo, není to tak zábavné jako Soacked