Planeta-X

2003

freeware

Píše se rok 2153 a vy odlétáte se svým vesmírným korábem na nedávno objevenou desátou planetu Sluneční soustavy - Planetu-X, abyste zachránili nejen firmu Jan Becher, ve které se již více než 20 let Becherovka nevyrábí, ale možná i celý svět před zhoubnými nemocemi, a to díky u nás již vyhynulé léčivé rostlině, která je potřeba na výrobu Becherovky.

Planeta-X je akční arkáda, v níž ovládáte vesmírnou loď viděnou z boku, která připomíná kluzáky z filmů Star Wars a je vyvedena, stejně jako asteroidy, ve třetím rozměru. Máte za úkol odletět na danou planetu a odebrat vzorek výše uvedené rostliny. V průběhu letu vídáte na pozadí postupně všechny planety Sluneční soustavy a přitom se musíte vyhýbat asteroidům nebo je střílet. V druhém případě z asteroidů někdy vypadne jeden ze čtyř bonusů: 15% oprava, střelivo, palivo nebo 500 bodů k navýšení skóre. Na konci vaší cesty se dokonce dočkáte i animovaného outra.

Tato arkáda vznikla jako produkt soutěže Becherovka Game 2003 a pokud dosáhnete vyššího skóre, můžete jej odeslat na stránky hry.

tuto hru jsem dohrál zhruba za 15 minut. Hra upoutá především otřesnou grafikou, stereotypní hudbou a opravdu netypickou "výherní strategií": stačí šetřit náboji pro případy nouze, vyhýbat se asteroidům a hlavně neusnout nudou - hra totiž nijak negraduje, asteroidů je stále stejné množství a od začátku až do konce vylítávají zhruba stejnými rychlostmi.
Planeta-X je klasická arkáda odehrávající se v budoucnosti, ve které jsem dostal k dispozici českou vesmírnou loď. Mým úkolem bylo doletět na nově objevenou desátou planetu Sluneční soustavy Planetu-X, abych tam odebral vzorek na zemi již vyhynulé byliny, potřebné na výrobu Becherovky.

Většinou mě hry tohoto typu moc nebaví, ale Planeta-X je jednou z výjimek, kterou jsem dohrál snad desetkrát. Kdyby mi nešlo o skóre, stačilo by se držet při kraji a sem tam sestřelit nějaký ten asteroid. To bych ale přišel o všechnu zábavu, která tkví právě v sestřelování vesmírných těles, ze kterých vypadávají bonusy ve formě střeliva, paliva, opravy nebo bodů.

Mé konečné skóre bylo 15451, což je lepší, než nejvyšší skóre na stránkách hry. Bohužel se však již nedá odeslat, tak ho zvěčním alespoň v tomto komentáři.

Pro: sestřelování vesmírných těles, planety na pozadí, bonusy

Proti: po čase stereotypní