Perfect Shot vs. Spiraling Monsters

27.08.2014

freeware

Klasická shoot 'em up arkáda postavená na enginu XNA. Jako pilot vesmírné lodi musíte uchránit Zemi před sebe replikujícími se monstry, respektive je alespoň zdržet co nejdéle. Hra se vzhledově podobá Beat Hazardu (třepot kamery a vizuální efekty).

Nepřátelé mají štíty, které je potřeba deaktivovat tím, že nejprve zničíte dostatečný počet jejich kopií. V levém horním rohu se zobrazuje počet zabitých nepřátel a rychlost jejich replikace. Cílem je získat co nejvyšší skóre. Hra obsahuje klasický režim se stupňující se obtížností, kdy je potřeba ničit stále více replik, a "výzvu", kde kolem vás krouží nesmrtelné monstrum. Díky enginu lze ke hraní použít i Xboxový ovladač.

Tak nás Kwoky zase jednou dostal do předklonu a pořádně nás zprznil hrou, na kterou bychom sami asi jen tak nenarazili. Ale světe div se, ono to nebylo vůbec špatné. A ta hra taky ne! Herní systém je velice jednoduchý, už samotný název je dost „self-explanatory“. Líbí se mi, že jednotlivé hry netrvají příliš dlouho, tudíž není tak frustrující, že se člověk musí po každé probít přes pomalejší začátek, aby se dostal do fáze hry, kterou se snaží překonat. Hudba perfektně graduje, ta je na tom asi to nejlepší. Vzhledem k ní musím za sebe jednoznačně zmínit, že jakékoli další herní zvuky by byly rušivé.

Po pár hodinách jsem měl už nervy v kýblu, ale líbí se mi, jak hra vlastně cílí na co nejpřesnější pohyb myší. Pokud se chcete zlepšit, vždycky víte, že ten prostor tady je, protože dokonalá hra znamená, že by se had nikdy nezvětšil (alespoň v challenge módu). Nicméně když se blížila uzávěrka DH masters, bylo to s mojí klávesnicí už dost nahnuté, stačilo málo a poslal bych Akheře účet za novou. :)
Hry tohoto typu příliš nemusím a nebýt DH Masters 2017, nejspíš bych Perfect Shot vs. Spiraling Monsters nikdy nespustil. Žádné překvapení se nekonalo a ani po vyzkoušení Akheřiny prvotiny jsem střílecím arkádám na chuť nepřišel.

Mé celkové skóre se nakonec zastavilo na čísle 451, a i když bylo v mých silách dosáhnout na vyšší hodnoty, neustálé umírání mě od dalšího hraní odradilo. Musím zmínit ještě hudbu, která je hodně povedená a krásně graduje s narůstající rychlostí replikace nepřátel

Pro: hezky to vypadá, hudba

Proti: nic pro mě

Pohodová oddychovka s jednoduchým konceptem.
Rozstřílet vesmírného hada, jelikož on má s vámi podobné úmysly.
Ovládání je jednoduché, přesné a okamžitě padne do ruky.
Pěkné, neonové efekty výbuchů jsou vytvořeny s citem. Epileptici se nemusí obávat.
Absence zvuků mi nevadila. Možná to další verze napraví?
Když tu není sound, tak je tu fajn hudba.

Musím konstatovat, že ač se jedná o první projekt autorky, tak se rozhodně nemá zač stydět. Už teď jsem zvědav na další možné budoucí tituly nebo updaty toho aktuálního.

P.S. Tato hra mi poslední týden zajistila ukrácení čekání na konec směny v práci, takže dík moc :)