Painkiller: Recurring Evil

29.02.2012

Painkiller: Recurring Evil je v pořadí již pátý datadisk této brutální série.

Příběh vypráví o chlapíkovi z Painkiller: Resurrection Billu Shermanovi. Dozvíte se, že Bill získal meč Seraphim a že díky němu může ovládnout Purgatory. Ale najednou mu nějaká neviditelná síla vysmýkne meč z ruky, a tak jen sledujete, jak meč letí do tmy. K Billovi přiletí anděl, který je příšerně znetvořen, jeho křídla byla odříznuta. Poví vám, že se jmenuje Samael a že meč už je navždy jeho. Poté na vás sešle kouzlo a probouzíte se na místě zoufalství s jediným cílem: zastavit Samaela.

Hra obsahuje 5 nových úrovní, kde se podíváte například do chrámu Angkor, masivního starého skladu nebo na dálnici, kde leží spousta havarovaných aut. Vývojáři slibují více než 5 hodin čisté akce a 6000 nepřátel. Hra je lepší graficky, zlepšila se i umělá inteligence a prostředí. Hra běží na enginu PKEngine. A hru doplňuje nový atmosférický soundtrack.

Painkiller: Path to Resurrection - Ruská modifikace, která by měla řešit nízkou kvalitu tohoto add-onu. Způsob instalace je tam popsán, přidána je i podpora pro anglický jazyk. Má to automatický instalátor.

Mělo by hru výrazně upravovat. Více na jedné ruské komunitní stránce k Painkillerovi.

To snad ani neni možný! Už třetí datadisk ke hře Painkiller a opět přináší jenom minimálně svého. Kromě aspoň trochu ,,originálních,, map je vše do puntíku obšlehnuto z předchozích dílů. Zbraně, monstra - žádný náznak originality a snahy přijít s něčím novým! A ani graficky to neni lepší než původní hra z roku 2004! Ještě k tý umělý inteligenci. Něco takový tu snad nikdy nebylo takže příjít s tim, že je tu vylepšená AI se mi zdá jako blbý vtip.

Tak snad abych to uzavřel něčím inteligentním: Je to výsměch všem hráčům a fanouškům a strašně velká kupa sraček!

Pro: snad ani nemyslíte vážně

Proti: téměř vše

Pro mě parádní daťák. Mě to prostě baví střílet ty ohyzdný potvory, který po vás házej vnitřnosti anebo vás chtěl otrvávit svejma jedovatejma holema. Já nevim co proti tomu ostatní mají, přece když se po vás sápe zástup mnichů se sekerama + nějací kostnatý rytíři + nemrtví + ty parchanti s jedem + kouzelníci, tak to jsou přeci pořádný nervy a jak rádi si odpočinete když se objeví checkpoint i když tam bouchá to srdce =D a když vás nebaví střílet tak vezměte do ruky painkillera a jen sekejte ty zmetky na kaši. Je krása koukat se jak končetiny lítají vzduchem a krví se zacákává monitor.

Mise jsou delší, tu první sem hrál půlhodiny. Potvory sice stejné, ale pořád stejně ohyzdné =D Ale je zde pořádně nadupaný soundtrack, který je po původním painkillerovi nejlepší, protože se vážně hodí do těch jatek. Grafika stejná, ale nač vylepšovat i docela graficky zdařilou hru.

Sérii Painkiller mám vážně v oblibě. Hodí se na večery kdy máte vážně chuť něco rozstřílet.

Pro: Starej dobrej Painkiller, našlápnutý soundtrack, davy ohyzdů, atmosféra

Proti: krátké, ale je to jen daťák

Reccuring Evil je v pořadí už šestým dílem Painkillera. Po neúspěchu minulého dílu, kteří mnozí hráči kritizovali přichází snaha o klasičtější pojetí. Hrdinou je opět Bill Sherman známý z Resurrection a příběh navazuje na události v minulém dílu.

Grafická stránka hry je takřka nezměněná. Design úrovní je však povedený a některé efekty (světlo skrze stromy) působí moc pěkně. Vyprávění příběhu je ale stále prostřednictvím posunujícího se textu.

Nedočkáte se zde žádné nové zbraně a ani monstra (pouze boss a i ten je jen mírně odlišný od známého bosse). Nepřátel je ale v úrovních mnoho - přibližně 600 až 800.

Karty žádné nové nejsou. Ty co vyhrajete patří k průměru z hlediska užitečnosti.

Je zde pouhých 5 úrovní, což tedy znamená téměř 1/5 toho co nabízel první Painkiller. Úrovně jsou ale propracovanější a větší než u předchozího dílu. Podíváte se na dálnici, do skladišť nebo třeba do východoasijského chrámu. Na konci hry potkáte klasicky bosse ale ten nejde zabít na jinou obtížnost než je Trauma, což vyžaduje opakované hraní. Tento způsob je poměrně nešťastný, protože Trauma je velice obtížná i pro zkušené hráče.

Recurring Evil je tedy jakousi kombinací Resurrection a Redemption. Z každého si bere něco ale na úroveň prvních tří dílu nedosahuje ani omylem. Je vidět, že aby další díly získaly takovou slávu jako první Painkiller bude třeba mnohem více.

Pro: pěkné úrovně, atmosféra

Proti: nic nového oproti minulým dílům, nezabitelný boss (na nižší než Trauma obtížnost), pouze 5 úrovní