PacIn: Nermessova pomsta

PacIn: Revenge of Nermessis

25.10.2010

freeware (dříve placená hra)

Akčná adventúra, ktorá má po väčšinu času hrateľnosť Pacmana, ale je obohatená o rôzne kúzla, bonusy a poskytuje aj iný typ úloh, najmä logických a súbojových.

Hra ja v kreslenej 2D grafike a ponúka kompletný český dabing (od Perla Group). Jednotlivé úrovne spojuje príbeh, ktorý sa odvíja v "cut scénach". Príbeh rozpráva o patáliách pacina Luzira. V "pacmanovských" úrovniach sa striedajú rôznorodí nepriatelia s rôznymi schopnosťami. Postupom času aj vám pribúdajú nové schopnosti, ktoré majú uľahčiť cestu hrou.

Pacman je určite jedna z najznámejších hier a je veľmi zábavná, a kedže je na tomto princípe postavený aj PacIn, je zábavný aj on. Avšak má pár nedostatkov, ktoré robia hru niekedy až frustrujúcou.

Grafika je veľmi pekná a pasuje do takejto hry dokonalo. Animácie sú tiež na slušnej úrovni, Ku grafickej stránke výhrady nemám. Zvuková stránka je tiež na úrovni, najmä tá hudobná. Čo sa týka dabingu, tak niektoré postavy sú nahovorené skvelo, ale niektoré hlasy mi príliš nesadli.

Príbeh je v podstate jednoduchý s pár zaujímavými zvratmi. V podstate slúži na logické prepojenie jednotlivých úrovní, čo spĺňa skvelo a pridáva aj niečo naviac. Dialógy sú vtipné, rovnako aj rozprávanie príbehu je zaujímavo vymyslené.

Čo sa týka rozmanitosti levelov, tak väčšinu tvorí klasické zbieranie kryštálov, ktoré je ale skvelo obohatené rôznymi špeciálnymi schopnosťami podobné bombermanovi. Vlastne je to niečo medzi bombermanom a pacmanom. Nájdu sa však aj logické a akčné levely, ktoré síce obohacujú hrateľnosť, ale dokážu niekedy pekne frustrovať.

Medzi nedostatky počítam najmä nevyváženú obtiažnosť a levely, ktoré sú dlhé, musíte ich opakovať niekoľko krát, a nedajú sa uložiť v strede, čo len umelo predlžuje hraciu dobu.

Pro: zábavnosť, vtipnosť

Proti: obtiažnosť