Originál

2001

freeware

Po flámu, který jste absolvovali předchozí noc, jdete ráno do práce a jelikož se jedná o práci na kriminálce, dostanete za úkol vyšetřit vraždu v nedalekém lese, kterou nahlásil místní houbař. Jestli se vám tento případ podaří objasnit, záleží už jen a jen na vás samotných a k dispozici k tomu budete mít hned několik indicií.

Jako v jiných adventurách budete prozkoumávat různé lokace, tvořené několika fotografiemi, hledat všelijaké předměty a kombinovat je mezi sebou a v neposlední řadě provádět rozhovory s lidmi, které potkáte.

Freeware mě nikdy moc nebral, to musím přiznat hned na začátku, možná to je i tím, že jsem si vždycky vybral nějaký hodně špatný kousek. Tradici neporušila ani tahle záležitost, na které je originální maximálně tak ten název. Pár fotek a textu, k tomu pár čachrů a kombinací s předměty. Tohle má s adventurou společného asi tolik, jako teplá voda s čajem. Naštěstí trvá dohrání jen pár minut a není nutné používat mozek :)

Pro: Nic :)

Proti: Všechno :)

Nikdy neklikat na odkazy ke stažení, nikdy nehrát, nikdy na to nemyslet... zrůdnost největšího kalibru a už vidim ty komisaře z Becherovky co tuhle hru museli hrát a hodnotit. Věřim, že si pak pěkně dali do nosu pár lahvinek :-D

Pro: rychle to skončí

Proti: snad všechno ( fotky, dialogy(??!), zvuky, námět, protagonisté... )

Stejně jako Adventura v Olomouci stojí Originál na lokacích tvořených fotografiemi. Zde tedy není použit žádný filtr na jejich úpravu, ale to nemění nic na hratelnosti, která za moc nestojí.

Některé fotografie jsou v rámci možností povedené, ale většinou se jedná o snímky mizerné kvality. Příběh je snad ještě mizernější a to ani nemluvím o krátké herní době. Originál lze doporučit snad jen svému úhlavnímu nepříteli a doufat, že ho hra potrápí svou tupostí.

Pro: některé fotografie

Proti: hratelnost, příběh, krátké