Tak co vy nerdi? Já teda nic nenašel, asi to budu muset oželet a ukázat mému stroji jak to vypadalo před 20 lety, mladas bude překvapenej.
Moje otázka bude vypadat trochu debilně, ale stejně se zeptám: Existuje nějakej patch kterej by upscaloval hru s rozlišením? Neb mě moc neba hledat ty mravence s bouchačkama na mapě.
@Subject 13 (23.04.2022 16:31): Defender je už dlouho zcela plnohodnotný antivir, s Avastem minimálně srovnatelný. Z osobního pohledu bych řekl i lepší, byť nějaké srovnávací testy k dispozici nemám. A pokud člověk zapne ochranu přístupu ke složkám, tak už tuplem musí každou jakkoli neobvyklejší situaci potvrdit (třeba každou hru, co chce mít přístup do dokumentů atp.).

V práci (mezinárodní společnost) používáme pouze Defender, samozřejmě ve variantě pro korporátní sféru má otevřených mnohem více možností ochrany, nicméně základ je stejný, a co funguje pro obří korporát, musí ve své základní funkci fungovat i pro domácího uživatele.
@ajne (23.04.2022 14:01): Ano, vím že Avast není ideální. Zvláště potom v posledních několika letech. Ale... prostě jsem na něj zvyklý, vím už co od něho čekat a tak dále. Mám ho léta letoucí na všech strojích, co jsem kdy vlastnil. Pokles výkonu jsem naštěstí díky němu (vyjma Celeronu) nezaznamenal. Celeron je případ sám o sobě :-D, také jsem si s ním užil mnoho zážitků. Můj současný počítač je už sice v důchodcovském věku (měnil jsem na něm jen grafickou kartu), ale stále šlape rychle jako na začátku. I s Avastem :-D.

A byť jsem opravdu velmi zodpovědný, co se týče surfování v pofiderních vodách internetu, nespoléhám na sebe natolik, abych si byl jistý svou neomylností. Určitě si netroufám být úplně bez antiviru a spoléhat jen na Defender. Avast mě už asi třikrát zachránil před docela velkým průserem. Což se možná zdá za ta léta jeho používání málo, ale pro mně je to o tři více, než by se mi líbilo.
@Ferdish (23.04.2022 10:27): Ano, myslel jsem samozřejmě laboratoř, ne elektrárnu, omlouvám se. Ale jinak nevím, fakt žiju v tom, že jsem se k raketě v poslední misi za Alianci dostal. Asi si to budu muset sám zopakovat, poslední mise za Alianci byla docela zábavná..

Teda jestli už je opravený to počítadlo achievementů.. Má někdo u shozených siberitových raket větší číslo než 1/25?
@Subject 13 (03.04.2022 23:01): Nejlepší řešení by bylo odinstalovat vir jménem Avast. Kdekoli na tenhle paskvil narazím, přináší jen problémy. Co mi už rukou prošlo NTB postavených na Celeronech N, které reagovaly na pokyn uživatele v řádu desítek sekund a byly zcela nepoužitelné. Stačilo vyhodit Avast, a dát jiný antivir, a hned to bylo zázračně lepší.

Na Windows mnohem lepší službu udělá vestavěný Defender, který aspoň nezatěžuje systém a je mnohem kvalitněji integrovaný do OS. Detekční schopnosti jsou dost obdobné, a nejlepší antivir je stejně opatrnost uživatele.
@veselykralicek (23.04.2022 08:14): Elektráreň? Asi si mal na mysli laboratórium. No ale ako som už spomínal predtým, tak myslím že hra to má ošetrené, že sa pri hre Alianciu obsadením amerického siberitového alebo ruského alaskitového labka nemôžeš dostať ku technológii štiepenia siberitu/alaskitu a začať ju skúmať, a to ani v prípade že útok a obsadenie labka príde v momente kedy má nepriateľ už technológiu vyskúmanú. Inač by celá myšlienka zrodu Aliancie a jej princípov stratila zmysel...
@veselykralicek (22.04.2022 11:00): Ale tvoj predošlý komentár na ktorý som odkazoval (i v náväznosti na predošlé) vyznieva tak, že aj za Alianciu, tak môžeš získať prístup k siberitovej rakete, čo by za normálnych okolností nemalo byť možné...alebo to opravuje niektorý z patchov vydaných po r. 2017 kedy som hru hral naposledy???
Btw. nevíte, jestli už v tý nový Steam verzí funguje počítadlo achievementů správně? Myslím takový to vyhrát 15 her za Araby / Rusy / Američany a shodit 25 siberitových raket?

V dřívějších verzích se počítadlo zastavilo na 1/15 resp. 1/25 a achievementy splnit nešlo..
@Ferdish (22.04.2022 09:43): Samozřejmě. Poslední mise za alianci a Američany se odehrává na stejné mapě, pozice Američanů a Rusů je stejná.

Akorát za Amíky máš k dispozici siberitou raketu od začátku, Arabové jsou nahoře a aliance je dole. Tam je naopak žádoucí házet siberitovou raketu na alianci, anžto Ti jinak kradou lidi. Zmetci..
@Bedivere (22.04.2022 10:27): Jo takhle, takže přímo v kampani to měnit nejde, jen v tom modu.. No, potřeboval bych spíš nějak zastavit nebo prodloužit časomíru.

Ono 5. misi za Rusy jsem dal na těžkou obtížnost na všechny medaile až s tou novou Steam verzí. Jinak prostě nejde prolomit arabský obklíčení tak rychle, aby základna Ovsjenko v 6. misi nepadla do rukou nepřítele.

To stejný 9. mise za Rusy. Prostě na těžkou obtížnost nejde osvobodit profesora Gosudarova a ukořistit artefakt tak rychle, aby to hra vyhodnotila jako rychlou akci.

Naproti tomu první ruská mise za alianci na hard taky nejde. Medaile za to, že zabiju málo bývalých kolegů nejde splnit, když jich hra na Vás posílá tak strašně moc..

A konečně, předposlední mise za Alianci na hard taky nejde splnit rychle. To je ta, kde máte jenom Burlaka a MacMillana.
@Ferdish (22.04.2022 09:43): Mě to zní spíš jako poslední mise za Američany.

@veselykralicek (21.04.2022 18:05): Všechno možný. Můžeš si v něm udělat nový mód. při vytváření se tě to zeptá jestli do něj chceš převést mise z kampaně. Pokud dáš ano, tak si v něm ty mise můžeš upravit. Například si můžeš přidat na mapu nové jednotky, přidat materiál, zpřístupnit si všechny technologie atd. V souborech toho módu pak můžeš změnit úroveň zkušeností či národnosti libovolné postavy. Jde si s tím docela pěkně pohrát.
@Bedivere (21.04.2022 12:21): Jasně, nepošleš ji, ale díky siberitový bombě můžeš držet v šachu Rusy.

Já se vždycky zakopal nahoře na severu, vyvinul všechny technologie a pak se vrhnul na Amíky, laboratoř jsem obsadil, vyvinul a postavil siberitovou raketu a pak teprve na Rusy. Přes ty jejich zpomalovače to bylo dost náročný.

Celkově mi ale přišla závěrečná mise za alianci jak nejlehčí, tak i nejzábavnější ze všech závěrečných misí. Kombinace obou technologií je neskutečně silná a lidí je taky dost..

Za Sověty je poslední mise neskutečného vopruz..
@Bedivere (21.04.2022 10:17): Tak toto som zasa nevedel ja. Už to bude pár rokov čo som to hral naposledy (Steam eviduje posledné spustenie hry v apríli 2017), navyše sa mi kompletne podarilo dokončiť iba americkú kampaň.
@Ferdish (20.04.2022 14:38): Ono hlavně, i kdyby si ji hráč zpřístupnil pomocí editoru, tak by mu to stejně bylo k prdu, protože použití siberitové bomby v dané misi znamená automaticky game over (vím z vlastní zkušenosti), i kdyby ji použil samotný hráč.
@Malignus (20.04.2022 12:24): Za Alianciu nemáš prístup k technológii Štěpení siberitu/alaskitu a teda ani k výrobe siberitovej/alaskitovej rakety. A myslím, že sa to nedá ani v prípade, ak sa ti za Alianciu podarí obsadiť siberitové/alaskitové laboratórium nepriateľa. Navyše Arabi/Légia tiež defaultne nemajú prístup k tejto technológii, takže obsadenie ich budov za účelom získania prístupu k tejto konkrétnej technológii je úplne irelevantné. V poslednej misii za Američanov ju Légia mala iba vďaka prebehlíkovi Kozlovovi, vďaka ktorému mali prístup k ruským technológiám i budovám, konkrétne ku zbraňovo-alaskitovému laboratóriu a továrni s príslušnými prístavkami, aby ju vôbec bolo možné vynájsť a vyrobiť. Sami by to s čisto arabskými budovami a technológiami urobiť nemohli.

Takže, pán kolega Malignus, môžete mne i ctenej komunite v tejto diskusii vysvetliť, ako ste sa počas údajne vlastného priechodu poslednou misiou za Alianciu vôbec dostali ku siberitovej/alaskitovej rakete?
@S4TW (20.04.2022 08:25): To je vypečená mise. Můžeš postavit základnu na místě nebo hned zaútočit na Araby nebo Američany a postavit základu na jejich místě. Arabové jsou jednodušší. Osobně jsem zaútočil na Araby, pak co nejdřív vyzkoumal siberitovou bombu, kterou jsem hodil na Američany a ti se pak vzdali. Na Rusy útočíš klasicky vykácením lesů na jih od jejich základny a útokem z jihu klidně můžeš použít Behemoty, aby pocuchali obranu před tím, než pošleš pěšáky.
no, tak ta poslední mise je fajná, hodinu tam bojuji na všech stranách, abych to nakonec stejně projel :D

nějaká taktická rada? Je mi jasné, že klíčový jsou mechanici, má vůbec cenu stavět základnu?
@Subject 13 (03.04.2022 23:01): No pokud jsi tam dal vyjimku, tak ta predpokladam plati "naporadi", respektive minimalne do dalsi aktualizace daneho souboru. Takze jsi vyresil problem pro sebe, ale nejsem si jisty, jestli jsi vyresil problem i pro ostatni, pripadne i "naporad".
@Garion (01.04.2022 19:01): Vyřešeno. Udělil jsem výjimku, nahlásil Avastu falešný poplach a do formuláře jsem vložil přepis ze Steamu i s odkazem. Od té doby žádné poplachy ani po svou celkových testech. To už je podruhé za poslední dobu, co jsem to dělal. Doufám, že to pomůže vyřešit problém.
@Garion (01.04.2022 07:32): Díky Ti moc za rady! Také jsem se včera koukal na to, jak vlastně ta truhla u Avastu vypadá. Už se to řeší na oficiálních diskuzích ke hře. Problém mají jen lidé, co mají Avast. Antivirus má problém s louncherem. Tvůrci radí, stejně jako Ty, hlásit falešné poplachy a udělovat výjimky. Až budu mít o víkendu čas, podívám se na to a dám vědět. Do té doby Tě tím nechci obtěžovat.
@Subject 13 (31.03.2022 23:57): Koukam ted do Karanteny a tam to bohuzel videt neni. Ale muzes tam kliknout na "tri tecky", tam zvolit "Odeslat k analyze" a v dialogu vybrat "Falesny poplach" a do komentare napsat neco jako "Aktualizace hry Original War ze Steamu" nebo "Oficialni aktualizace hry Original War", zalezi co z toho je pravda :) Sice to nebude tak rychle jako prese me, ale nakonec se to taky vyresi.

Pokud si jsi 100% jisty, ze je to FP, muzes soubor z truhly nekam obnovit a potom z nej nechat spocitat SHA256 a to mi poslat - umi to napriklad Total Commander, najedes na soubor, zvolis "Soubor" -> "Vytvorit kontrolu dat" -> "SHA256", vytvori se soubor s priponou .sha256, ktery otevres v poznamkovem bloku a ten hash bude ve tvaru 0c8d732e02efd8332bf57da167e971b4988c0bed03a8a3f6239d227860762b8d
@J_K (31.03.2022 22:00): Mně by spíš zajímalo, jestli už funguje počítadlo u některých achievementů (vyhrát hry za Araby, Rusy, Američany, shodit 25 alaskitovych raket, atd.)

A mapy do Skirmishe? Už přidali Smirmish proti UI?
UPOZORNĚNÍ: Když jsem se chystal otestovat nový update, tak mi antivirus zablokoval spouštěcí soubor .exe. kvůli údajnému malware. Používám Avast a v poslední době je jeho "přecitlivělost" už probíraná i na některých fórech. Možná to tvůrci updatu odstraní nějakým hotfixem, protože na opravdový malware obsažený ve hře moc nevěřím. Ale ať už je to jakkoliv, chtěl jsem sem hodit upozornění.
@J_K (31.03.2022 22:00): Vzhledem ke kreslené grafice to zase takový rozdíl nebude, ale všechno je vyhlazenější a plynulejší. Při zachování původní estetiky. Myslím, že hlavní menu je trochu jiné, ale hlavně má hra plnou podporu širokoúhlého rozlišení a je opatchovaná na Windows 10. Nevím jak je to s 11kami.
@Malignus (31.03.2022 21:28): Bohužel netuším. Mám jen Steam verzi. Ale přepokládám, že by měl být i tam. Je to update, který přidává třeba i nové mapy do skirmishe a nějaké grafické zlepšováky. Takhle velký update by měl být všude.
Já tu hru prostě pořád žeru a navíc mě dost překvapilo, jak stále vypadá dobře. Tentokrát hraji trochu víc na sraba a snažím se 2-3x za misi uložit, abych nejel vždy úplně od začátku (dřív jsem hrával misi bez savů), čili bych to mohl poprvé v životě i celé dohrát :)
Taky jsem defenzivni typ a absence hratelnych alternativ strongholdu je pro me jednou z nejvice nepochopitelnych skutecnosti v hernim prumyslu.
@John Mirra (28.01.2022 22:12): dabing je boží! :) Vidím jej poprvé.

@mazar1234 (29.01.2022 18:10): taky dobrý. :)

No je fakt, že ve většině RTS se čistě bránit nejde. Dříve, nebo později se to vždy zvrhne v boj o zdroje! V dávných časech (2000) jsem zkoušel v Dune 2000 skirmish a čistě se ubránit nebylo možné. Dřív nebo později člověku dojdou zdroje na opravu.

Jak tak čtu nás defenzivních zde bude většina.
@Brasikona (29.01.2022 00:34): Ja to vidím prvý krát v živote ale teda naposledy som sa tak zasmial, keď som dnes pri obede pozeral MASH,

Podepište todle pane.
A co to je?
Papíry pane.
Prázdné papíry?
Ano pane.
A o co tu jde?
Ulehčit Vám práci pane, nebudete se s tím zabývat pozděj.
Ale mohu vúbec podepisovat prázdné papíry?
Těžko říct pane, já je nepodepisuju, to vy.
@veselykralicek (29.01.2022 00:14): Tak já mám právě ten problém, že absolutní většina RTS je přesně o tom. Naplánovat všechno aby se co nejdříve spustila výroba, vyrashovat nepřítele co nejdřív, obsadit mu zdroje. Tento agresivní přístup mi nějak nesedí a reflektuji to ve svým komentáři ke Strongholdu. Alternativu jak připravit obranu bych bral všemi deseti:)
@Red (28.01.2022 23:05): Tak víš, jak to myslím.. Defenzivní typ hráče - obrníš se ve svý základně, vynalézáš, zkoumáš, stavíš, vylepšuješ se, jakmile mám všechno postavený a vynalezený, postavím pár nejlepších vozidel a ty pošlu po hodině hraní na nepřítele.

Nejsem typ, kterej hned staví vojenský jednotky a posílá je hned z kraje na průzkum a na takový to oťukávání nepřítele.

Třeba 8. mise za Rusy, která bývá označovaná jako nejslabší ve hře, kdy tvůrcům údajně docházely nápady, mi naopak přišla jedna z nejlepších. Pokud mám někdy chuť si zahrát OWar jen třeba na hoďku a nerozjíždět znovu celou kampaň, vždycky si vyberu tuhle misi.:-)

To je ta, jak se tam staví ta základna..
@Dlaha1 (28.01.2022 22:25): Jak jsem psal, já to hrál hlavně za Rusy, takže dabing jsem obdivoval někde jinde.:-D

Hej Catherine, tak jsme tady. Doufám, žes nám připravila nějaký Hamburgery. - Hamburger bude z Tebe, Amíku!:-D
Chápu to správně tak, že mise aliance jsou úplně stejné z obou stran a pokud tedy nechci hrát to samé znovu neměl bych se v ruské kampani k alianci přidávat, když jsem se k ní teď přidal za Američany? Myslel jsem totiž, že ruská kampaň bude nějak navazovat na tu americkou, ale teď vidím, že jde “pouze” o dvě separátní cesty, jak hru hrát, je tak?
@veselykralicek (20.10.2021 02:42): Já to beru tak, že náhodou to neodhadneš. Navíc v originální verzi, kterou jsem hrál, se občas stávalo, že se jedna bugina arabášům začala donekonečna motat dokola, což zablokovalo průjezd jejich soutěskou - náhoda. :-D Nestopoval jsem intervaly mezi jednotlivými útoky.
@Malignus (19.10.2021 19:30): Náhoda? To mi přijde, že asi ani ne..

Klíčový je spíš vychytat chvilku, kdy si můžu vyrazit pro profesora na sever tak, aby mi Arabové nezničili základnu.

Ale pokud nehrajete na všechny medaile, honička to není.. Ale kdo nehraje na všechny medaile, že jo.:-D
@Brasikona (18.10.2021 21:12): No jo, pátá úroveň je docela krize. Pokud chceš splnit všechny medaile, je to docela honička, navíc na těžkou obtížnost je problém se z arabského obklíčení probojovat. Naštěstí lze splnění medaile poznat už z dialogu po prolomení obklíčení, takže není nutné případně celou misi restartovat až úplně na konci.:-D
@Brasikona (17.10.2021 23:42): Tak to zkus teď. Ta Steam verze mi přijde o dost jednodušší než když ta hra byla nová.

Možná to je i tím, že ve 13ti mi to asi nešlo tak dobře jako ve 30ti, ale upřímně si to nemyslím.

Určitě vylaďovali i hratelnost a podobně, minimálně na těžkou obtížnost nejsou některé mise tak nehratelné, jako dřív byly..
A já se teď zase začala stydět, že se mi tu hru dodnes nepovedlo dohrát... :( :D
Díky, dnes jsem hru rozehrál a steam verze na první pohled vypadá opravdu dobře. Bohužel ale hned po 3. misi mi hra vyhodila hlášku, že jsem nesestavil žádné vozidlo na solární pohon, přitom jsem sestavil a přes hranice projel se 4 vozidly. No snad těch bugů nebude nějak moc, zatím mě to chytlo.
@John Mirra (16.10.2021 23:41): Přesně tak.

Steam verze hry je oproti původní hře už i tak dost vylepšená..

Nějaký módy asi nejsou potřeba, možná jen nějaký kampaně navíc, třeba právě za ty Araby..

I když mě vždycky bavila spíš ta ruská kampaň než ta americká. I když musím uznat, že americká má lepší postavy..
Má hra dneska nějaký must have mod/neoficiální patch, který opravdu zásadně a významně zlepšuje či doplňuje zážitek z prvního hraní nebo je dobře hratelná i bez toho (steam verze)?
@ajne (13.09.2021 09:35): Protože si ten remaster nebo remake ( spíš remake ) zaslouží to není kvůli tomu že by byl s tou hrou problém na nových operačních systémech ale kvůli poctě té hře nebo jak to říct, jinak pokračování bych bral taky a prý mělo být už tehdy ale nedošlo k tomu, škoda že tam není alespoň ta arabská kampaň oficiální, proč to tam tvůrci nedali ?

Někde jsem slyšel že i ta ruská kampaň je prý nedodělaná a měla být jiná...já osobně mám rád obě kampaně hlavně za USA/Američany, ano grafika a její styl je moc pěkná pěkný.
@Mesiáš z pouště (11.09.2021 09:49): Proč remaster nebo remake? Hra je funkční na současných PC a animovaná 2D grafika prakticky nestárne. Hra je dobrá tak, jak je. To už bych raději nějaké pokračování, než předělávat to, co předělávat netřeba.