Operation Body Count

1994

Další ze 3D bludišťovitých stříleček inspirovaných hrami jako Wolfenstein 3D či později Doom.

Cílem hry je vyčistit čtyřicetipatrovou budovu (sídlo Spojených národů), která byla zamořena teroristy. Každé patro znamená jednu úroveň hry. Začíná se ve sklepě, kde je třeba se utkat s obřími krysami a dalšími nestvůrami, než se hráč dostane do sklepení a postupně dobývá celou budovu. Hráči je k dispozici poměrně široký arzenál zbraní, od brokovnice či uzi až po granátomet nebo plamenomet.

Hra běží na silně upraveném enginu ze hry Wolfenstein 3D a narozdíl od něj využívá kompletní otexturování povrchů. Vzhledem k existenci hry Doom však Operation Body Count upadla víceméně v zapomnění.

@mazar1234 (23.03.2018 11:08): Já jsem původní verzi hrál jen demo kdysi dávno. Tady.je to designovano na bázi Doom enginu a prevzata je patrne grafika nepratel a predmetu. Takze to bude jiny level nez puvodni hra. Co jsem zkoušel první level, bavil.jsem se, poměrně rychlá a svizna akce, level byl dokonce plynule rozdelen na 3 patra, není to tam psáno ale chce to tím pádem GZ Doom od.verze 3. Za vyzkoušení mod určité stoji.