Monstrum

20.05.2015
22.05.2020

Již samotné slovo monstrum vybízí naši představivost k fantaskním představám, v nichž si každý zobrazí něco úplně jiného, ale v mnohých z nás vyvolá nepříjemné mrazení v zádech a husí kůži na zátylku. Totožné pocity má vyvolat i stejnojmenná hra nezávislého týmu Junkfish, v níž se ocitneme zcela opuštěni na palubě obrovské zaoceánské lodi plné úzkých chodeb a temných zákoutí v podpalubí. Na lodi však nejsme sami, společnost nám dělá neznámá vražící bestie lačnící po naší krvi a na nás bude, abychom s pomocí vlastního důvtipu přelstili našeho lovce a pokusili se uniknout.

Pro Monstrum je typická kombinace survival hororu s rogue-like prvky a procedurálně generované prostředí, v němž není žádný další průchod lodí stejný, jako ten předcházející. Od hry nelze očekávat krvavé souboje, spíše naopak. Budete hledat únikové cesty, temné úkryty a předměty, s jejichž pomocí se pokusíte zablokovat cestu vašemu pronásledovateli.

Hra vás překvapí permanentní smrtí, stanete-li se obětí bestie nebo některé z mnoha pastí na lodi, začnete znovu na jiné lodi a možná s jiným monstrem v patách. Navíc, jsou celkem tři typy smrtících monster a každé má svou vlastní taktiku, jak vás ulovit.