Zajímavosti

Příběh

Mandát nebes (The Mandate of Heaven) z podtitulu hry je koncept ze staré čínské filozofie. Týká se práva panovníka vládnout Číně (neboli Podnebesí) z vůle bohů.

Jak se to dotýká hry? Díky nedávným katastrofickým událostem, které postihly kontinent Enroth, na kterém se šestý díl odehrává, začíná obyvatelstvo věřit, že dynastie Ironfistů své "božské právo vládnout" ztratila, a je na činech hráče a jeho družiny postav, aby lidem svými činy důvěru v panovnický rod vrátili.

Božské právo vládnout je také český překlad kampaně The Mandate of Heaven z HOMAM3.
V této hře je speciální lokace do které se odstanete z Nového Sorpigalu. Dostanete se tam ze střechy jedé budovy v Novém Sorpigalu, když na ní vyskočíte nebo vylétnete a u věže zmáčknete mezerník (pozor hned potom vás to přenese do Dračích písků, kde budou všude kolem draci a musíte zaběhnou do budovy u které se zjevíte a u jedné stěny, když zmáčnete mezerník tak vás to teleportuje do tajné lokace). Je tam například možné získat nekonečně jídla, prázných lahví a nekonečně bylinek. A já jsem tam například našel nejlepší kroužkovou zbroj. Pro lidi, kteří chtějí dohrát hru poctivě nedoporučuji to používat.

Easter eggy

Když v hrobce VARN zadáváte příslušné kódy aby jste se dostali ke kontrolní kostce:

Zkuste si ta slova přečíst pozpátku, zjistíte, že to jsou jména hrdinů z lodi Enterprise. (Star Trek)
strojníkův kód - yttocs
navigátorův kód - ulus
doktorův kód - yoccm
kód spojovacího důstojníka - aruhu
kód prvního důstojníka - kcops
kapitánův kód - krik

Ostatní

Hra je aj na Steame, ale je nutné zakúpiť Might & Magic X - Legacy Deluxe Edition.
Potom vám pribudne do knihovne okrem DLC aj Might & Magic VI. Inak sa nedá samostatne kúpiť.
Když v Sídle pána ohně, dokončíte úkol (zprůchodněte dveře), vraťte se k Pánu ohně a můžete opakovaně tvrdit, že jste úkol dokončili. Stačí kliknout na "úkol" znovu a znovu (uslyšíte zvuk zkušeností pokaždé, když na něj kliknete). Můžete to udělat pouze napoprvé, nesmíte kliknout na hotovo.
Doposud se hru podařilo nejrychleji dohrát za 29 minut a 55 vteřin bez využití významných glitchů. S využitím významných glitchů se hru podařilo nejrychleji dohrát za 29 vteřin a 600 milisekund. Údaj může být ve zdrojovém odkazu průběžně aktualizován.