MechWarrior 2: 31st Century Combat

MechWarrior 2: 31st Century Combat - Arcade Combat Edition

Activision •  Quantum Factory (PS1, Saturn)
24.07.1995
1997
březen 1997

Pokračování MechWarriora přineslo futuristické prostředí, dva válčící klany a uprostřed vy jako žoldák, který může projít 16 misemi za každou stranu. Klany nabízejí navzájem odlišné válečné stroje, různé zbraně a odlišný systém boje, hra se tak spíše než přímočaré akci podobá opravdovému bojovému (tankovému) simulátoru. Dále oproti prvnímu dílu přibyla možnost pohledu z třetí osoby a multiplayeru až v 8 lidech.

Na začátku každé mise si zvolíte mecha a počet spolubojovníků, kolik vám hra dovolí. Vybavíte si všechny vaším oblíbeným vybavením, zbraněmi a jdete do boje.

Hra obsahuje i skirmish mise.

Mech II. Zelezny tu nema zadny comment? Ach ne, takova neucta ke klasice simulatoru bitevnich robotu! :)

Tak, jedna z vyhod meho pokrocileho veku (29) je, ze jsem jeste zazil tuhle fenomenalni atmosferickou klasiku. Nehral jsem jednicku ani zadne pokracovani (byt ty hry znam), ale dovolim si tvrdit, ze dvojka je to, co udelalo ze serie Mechwarrior to, co je. Nehynouci klasiku zlateho fondu prelomu devadesatych let. Na svou dobu technologicky klenot s uzasnou krystalickou hratelnosti, hudbou, grafikou, zvuky a jednim z nejlepsich inter, co si pamatuju. A atmosfera jako remen. Sedite v kabine tezkeho mecha na opustene planete, kolem jen vakuum a skaly... a nepratelsti roboti. Prezije jen jeden. S nejvetsi pravdepodobnosti ten, komu se v kriticky moment neprehreji kulomety. Cista hratelnost, dokonala atmosfera, originalita, skvele zpracovani. Tot zakladni stavebni kameny teto nepravem opomenute klasiky, kterou jsem mel tu cest zaparit :) Hawk.

Pro: Kdyz to hrajes, citis, ze hrajes vyjimecnou hru.

Proti: Skutecne me nic nenapada, brano v kontextu tehdejsi doby. Snad jen - malo misi?

Všech 32 misí dobojovaných. Musím říct, že mě to bavilo hodně. Nejdřív je ale potřeba naučit se ovládání. Ovládání, kde můžete využít snad všechny klávesy. Kde hrajete s invertní myší. Kde přidáváte a ubíráte plyn. Kde musíte směrovat vaší chůzi a mimo to i vaší kabinu. Chová se to spíš jako tankový simulátor.

Na začátku přišel takový wow efekt. Mít v roce 95 3DFX a hrát to v plynule v rozlišení 1024x768, to muselo být něco. Co na tom, že jsou mise hodně prázdné. Samotní mechové jsou pěkně vymodelovaní, krásně bouchají, odpadávají jim končetiny a celkově se fyzika chová tak jak má. To ostatní jako krajina a města jsou samozřejmě z dnešního pohledu už dost ošklivá a často nepřehledná.

Na začátku mise si vyberete mecha, případné parťáky, vyzbrojíte se a jdete do krátkých misí splnit nějaké úkoly. V misi nikdy nebudete déle jak 20-30 minut. Pak to utne časový limit. To se mi ale za celou hru stalo jednou. Všechno je to totiž nacpané do malého prostoru a dost intenzivní. Parťáci opravdu poslouchají a pomáhají. Boje jsou tuhé do poznání správné taktiky a osvojení si ovládání. Pro mě jednoduchá taktika. Odebrat všechny heaty, narvat do mecha raketomety a co nejvíc naváděcích raket. Na brnění tolik nezáleží, důležitější je rychlost. Každý si najde to své.

Hratelnost je celou hru pořád stejná. Je to ale celou dobu zábavné. Není to zdlouhavé. Má to atmosféru. Je to těžkotonážní. A mimochodem, má to skvělé animace. Teda, na tu dobu. Zvuky jsou skvělé a hudbu jsem vypnul, protože mě rušila. Hra má super atmosféru i bez ní. Jediné co mě občas brzdilo, že jsem nevěděl, co se po mě chce. To jsem ale taky nevěděl, že ve hře je klávesa na identifikování objektů a cílů. Pak už to bylo v cajku. Najít to v menu bylo náročnější.

Pro: těžkotonážní akce, modifikatelnost mechů, užiteční parťáci, atmosféra, modely a fyzika mechů, zábava

Proti: nepřehledné uživatelské rozhraní, invertní myš se nedá nastavit, občas nepřehledná grafika prostředí

Po LHX: Attack Chopper to byla asi.druha hra u ktery jsem vydrzel tak dlouho a rad se k ni vratim, kdyz sem dotahl po letech od vydani a dohrani (cca v 2003) originalni cdcko tak sem se do hry uz nikdy nepustil, ale hodlam to taky nekdy napravit, rozmanity mise a skvela zabava za obe dve strany od tutorialu prez ruzny vybavovani mechu atd. Skvela zabava.

Ac mne jednicka minula úplně a dalsi dily uz nikdy tak nechytli tak tahle hra zustala zapsana.

Pro: Perfektni stroha ale genialni grafika

Proti: Nemam nic