Lost Planet: Extreme Condition

Capcom Co. •  K2 (PS3)
12.01.2007
29.06.2007
26.02.2008

Mráz, zima, hustá sněhová pokrývka, vánice… i nějak takhle by se dala charakterizovat planeta nesoucí označení „E.D.N. III“. Právě na ní lidé hledají suroviny a prostředky k žití, jelikož jejich rodná planeta je už přesycená lidskou populací. E.D.N. III byl pro lidstvo ideální, ale pak se domácí obyvatelé, tzv. Akridi, rozhodli vzít si svou planetu zpět násilím. Hráč jako Wayne Holden se se svým otcem a několikačlennou skupinkou vydáte prověřit situaci na již prakticky vylidněné planetě, vyjma aklimatizovaných rebelů. Jenže pak dojde ke katastrofě a příšera s názvem „Green Eye“ vám zabije otce. Chvíli na to ve snaze o holý útěk jste omráčen a ztrácíte většinu paměti. Po probuzení si pamatujete jen útržky z minulosti, ale to stačí k rozhodnutí o vykonání pomsty na zdejší fauně.

Celkově Lost Planet není originální hrou, byť sněhových plání jsme se zatím moc neužili. Tvůrci si nás hlavně chtějí získat frenetickým bojovým běsněním ve velkých robotech – tzv. mechové, nebo na postupu hrou dál na vlastních nohách, kde budete masakrovat různorodou hmyzí havěť rozsáhlým arzenálem. Autoři do hry začlenili také a hned několik bojů s bossy, které vás svou výškou většinou mnohokrát převyšují. Navíc hlavním zdrojem tepelné energie, která je na této zmrzlé planetě kritická, jsou právě substráty z Akridů. O co se týče dalšího rozvinutí příběhu? Čeká nás pomsta, intriky, nenávist, přátelství a i nějaká ta láska. A to vše ve velmi povedeném audiovizuálním zpracování.

HP je výborná hra. Skvěle se jim podařilo přenést atmosferu z filmu do hry. SS neznám. Todle mě prostě nechytlo. Navíc mi to padá.

Táto hra je blbá. Skutočne je to čistý popcorn, príbeh, ktorý má všetky gýčové prvky na aké si autori dokázali spomenúť a aj blbý záver, kde stratu pamäti ešte beriem ako logickú, ale že sa zrazu Wayne len tak objaví odnikadiaľ pri oteplovacom procese "ahoj!", to už je trochu dosť divné....
Skutočne nehostinná planéta + obrovský hmyz + zrada a pár odvážlivcov s nejakými tými emóciami navyše je veľmi osvedčená nenáročná zmes. A práve o to tu ide, celý pôžitok z tejto hry spočíva v inteligenčne nenáročnom, ale audiovizuálne skutočne príťažlivom štýle. Hráč jednoducho napreduje zasneženou krajinou, občas vlezie do nejakého jaskynného či industriálneho interiéru, postrieľa hmyzákov, "záporných ľudí" a ich robitické mechy, pokračuje ďalej, užije si nejaký viac či menej nenáročný bossfight a čuduj sa svete, ono to človeka skutočne baví. Samozrejme, že si rád zahrám prepracovanú adventúru, či chytľavé rpg, ale nie je na škodu, raz za čas si dať aj niečo takéto, hlavne ak to má všetky tie základné parametre zábavnosti. Otáznik sa mi nad hlavou objavuje len v otázke ukladania hry - je to pôvodne konzolová záležitosť, takže s checkpointami sa dá počítať, lenže občas sú veľmi divne rozložené, raz sú každých pár metrov a inokedy sa človek aj pol hodinu a vyše plahočí a nikde ani jeden. Divné mi prišlo, že pomalý anihilačný postup je v istej fáze hry menej účinný ako rambo štýl, pri ktorom sa hráč po hlave hodí do mely. Druhá pripomienka je k bossfightom, tiež nevyvážená náročnosť, s jedným bossom som sa trápil asi hodinu a pol a hneď nasledujúceho som dal s prstom v nose za tri minúty...

Pro: audiovizuálne spracovanie, jednoduchá ale chytlavá hrateľnosť, zábavní bossovia

Proti: divné rozloženie checkpointov a nevyváženosť náročnosti

Lost Planet je bezmyšlenkovitá řežba okořeněná krásnou (ač velice náročnou) grafikou a skvělým designem monster.Akridové skutečně berou dech, souboje s monstry velikými jak panelák jsou tu běžné.Jenže, kromě tohohle střílení tu toho potom moc není, a grafika se za chvilku okouká.Příběh je hloupoučký a neuvěřitelně špatně a zmateně vyprávěný, atmosféra neexistuje, design samotných misí taky nic moc.Zklamalo mě to - z takovýho lákavýho námětu se toho dalo vytěžit o dost víc.Ale jsem zvědav na film, kterej napíše David Hayter - ten by mohl být mnohem lepší než samotná hra.

Pro: grafika, design monster a velkolepost

Proti: špatně napsanej příběh, nezajímavý postavy, nudný animace, nic extra hratelnost

Táto hra nezachutí každému. Príbeh o ničom a mám pocit, že bol zbúchaný do 10min. Hlavný hrdina chladný ako celá hra a ostatné postavy ničím zaujímavé i ked ta ružovláska sa mi celkom páčila. Najviac ma upútal ten obrovký hmyz menom Akrid. Boje zo začiatku boli fascinujúce ale neskôr stereotypné. Prostredie dá sa ničiť čo sami celkom páčilo. Škoda je že sa tu pohybujete sám i ked ten začiatok naznačoval niečo iné. Veľa bugov som nenašiel a celkovo podarená konverzia. Celkovo som mal pocit nesmrtelnosti, kedže čím viac ste bojovali ste získavali termo energiu a tým pádom, ked ste sa zranili tak vám vaša termo energia doplnila život. Bossovia celkom neohrabaný takže žiaden veľký problém. Po čase nastane nuda a nie každý vydrží až do konca hry. Niekoho chytí a iného nie.

Pro: Grafika, Velký hmyz, atmosféra, zimné počasie, rozsiahlosť map, vystreľovací hák

Proti: Stereotyp, príbeh, osamelý vlk, miestami bugy (nič hrozné)

Myslím že je to graficky velice krásná hra.Ale je k uzoufání nudná.Vydržel jsem hrát 2,5 hodiny čistého času,myslím že po druhém Bossovi jsem hraní ukončil.Prostředí je pěkné-sníh teda moc svítí,to je pravda.Ale boje jsou stále stejné,jde jen o shánění "tepla" a fakt tohle mě nebere.Neříkám že je to špatná hra,jen to opravdu není můj šálek čaje.Japonský styl vyprávění mě taky nenadchl a to mám MGS ve veliké oblibě zejména kvůli formě vyprávění.Mechové sice dobrý,ale po druhém mechovi co jsem dostal,mě to taky přestalo bavit.Nemůžu si pomoct.

Pro: Grafika

Proti: Nuda,arkáda,forma vyprávění příběhu,přesvětlené.

Nejdříve jsem se bránil hrát nějaký konzolový titul a vůbec dnešní nové hry jako takové, protože to podle mě jde dolů, ale LP jsem vyzkoušel a světe div se, chytlo mě to hned. Faktem je, že je to jednoduché, je to tupé, je to arkádové, ale zábavné. Ta hra má zkrátka dynamiku a šťávu, neni to zkrátka suché jako většina her, ale ta akce je dynamická. Zbraní je opravdu hodně a jsou i nápadité a to hlavně zbraně určené pro mechy, které můžete taky použít a kropení všeho rotačákem je parádní:) Používání mechů je taky supr a je jich hodně druhů a válí se hlavně na spoustě místech nebo třeba zahrabaní ve sněhu. Nepřátel zas tak moc druhů neni, ale o akci neni nouze, osobně jsem měl kolikrát pocit takové Hvězdné pěchoty když jsem bojoval s Akridy:) Vystřelovací kotva rozhodně pěkné zpestření, ale její využití mohlo být lepší a propracovanější, měla větší potenciál.

Vytknul bych asi hlavně neohrabané a pomalé pohyby hlavního hrdiny, kdy se dlouze válel na zemi a všichni do něj stříleli, nebo jeho běh/neběh. Dále bych vytknul přehnáné přesvícení sněhových exteriéru kdy to chtělo kolikrát snad i brýle, když holt grafici dostanou novou hračku, tak to perou do každý hry hlava nehlava v přehnané míře, jinak kouř, efekty atd. špička.

Pro: akce, dynamika, zbraně a mechy, kotva

Proti: neohrabané pohyby, arkádovost, přesvícení sněhových scén.