Loco Mania

LocoMania

7FX
24.02.2006

Zajímají vás hry z prostředí železnice? Už máte po krk simulace vlakových souprav a rádi byste zkusili i něco jiného? Právě pro vás je zřejmě určena tato logicko-strategická hra od českých tvůrců.

Ve hře se ujmete role dispečera, který se prohání skrze 3D kolejiště pomocí pohyblivé kamery a nastavením semaforů a výhybek ovlivňuje provoz na trati v reálném čase. Máte za úkol odbavit a přepravit přes malebné kolejiště co nejvíce vlaků. Základním měřítkem ve hře je čas, od něhož se odvíjí prakticky všechny nabízené 4 druhy her, až na poslední volnou jízdu. Zpočátku se hra jeví jako poměrně jednoduchá, ovšem s přibývajícím počtem vlakových souprav a složitostí železniční sítě, obtížnost rapidně stoupá. Zaskočit při práci vás může také proměnlivé počasí.

Od hráče hra vyžaduje dobrý logický úsudek, rychlé a správné rozhodování, taktéž perfektní znalost kolejiště. Výsledky hry lze porovnávat on-line s ostatními hráči Loco Manie. Celkem je připraveno 12 kolejišť rozdílné obtížnosti, z různého prostředí, mnoho typů lokomotiv a vagónů. Příznivce české železnice určitě potěší možnost volby US nebo CZ lockopacku, který umožňuje hráči zvolit typ lokomotiv a je standardní součástí hry.

Hra mě hodně bavila. Vyprávět vláčky, hrát si na dispečera a to v pěkné grafice, s českými vláčky, které byly pěkně vymodelované :) Tuším, že ve hře jezdil i Kraken, za co má hra velké +. Vozový park byl pestrý, od Zamračenných, po 810, Kocoura, 110. Výběr byl pestrý :)

Pro: České mašinky, některé mapy prostě české :) Atomový vlak, grafika.

Proti: Občas obtížné