Larva Mortus

13.05.2008

Larva Mortus je zhora videná hororová strieľačka s množstom RPG prvkov, ako napr. vylepšovanie postavy, náhodne generované lokácie či nepovinné úlohy, za ktoré dostávate odmenu. K dispozícii je solídne množstvo zbraní od revolveru, guľometu, brokovnice až po raketomet. Ich účinok si môžete vyskúšať na veľkom počte príšer, námatkovo si zastrieľate na vlkolakov, vampírov či nemŕtvych. Larva Mortus je projekt českých vývojárov Rake In Grass, ktorý majú na svojom konte okrem iného aj Shoot 'em up strieľačku Jets'n'Guns.

To si tak jednou Caelos procházel databázi her a hledal něco jednoduchého co by si mohl zahrát, poněvadž už dlouho nic nehodnodotil. A statistiky se musí zvyšovat, že jo. Tak si tak brouzdá DH až narazí na hru Larva Mortus a navíc od jeho oblíbených share/free vývojářů. Sice ten název zní jako nějaká německá heavymetalová kapela, ale budiž. Caelos tedy pohledal ve svých časopisových dévédé, našel, nainstaloval a mohl úspěšně hrát. Vlastně, něco ho překvapilo již při samotné instalaci, protože se musel celkem dlouho dívat na přibývající procenta v okýnku s nápisem Veryfing instaler, zatímco samotný "instalační proužek" projel zhruba za dvě a půl vteřiny.

Ihned po rozehrání hry se na Caelose vychrlila typická rejkingresovská grafika, která se mu líbí a spustilo se celkem efektní, strašidelné intro. Kdyby nebyl Caelos zkušený hororář, možná by se i bál! Hra sama o sobě není žádný zázrak, prostě z ptačí perspektivy viděná rubačkostřílečka. Jenže Caelos má Rake in grass rád, protože oni svou herní polívčičku dokáží okořenit o další prvky, jako například příběh, byť ne nijak skvělý, či jednoduché RPG levelování, což určitě potěší. Tohle má Caelos na těchto vývojářích rád, i z obyčejného herního konceptu dokáží vytěžit maximum.

Larva Mortus není nijak skvělá hra, ale určitě dokáže chytit a zabavit, stejně jako všechny hry od Rake in Grass a proto Caelos hodnotí celkem vysoko, hra ho chytla a bavila.

Pro: Grafické zpracování, tak typické pro Rake in Grass, hudba

Túto českú hru som pravdepodobne hral v najlepšom období - počas školy. Vďaka nedostatku času som pri nej krátil voľné chvíle, ktoré boli naozaj krátke(+- 20 minút). A to je dobre.

Hra je stavaná na náhodne generovaných misiách, ktoré zaberú cca 5 minút. Z top-down pohľadu budete kosiť rozmanitými zbraňami rozličných nepriateľov. Hra je štylizovaná na neotrelú tému boja s nadprirodzenou háveďou, ako Van Helsing. Príbeh je obyčajný, v podstate počas jeho plnenia ani nezaznamenáte, že tam je. Kreslená grafika sa vývojárom celkom podarila, ale občas dôjde k neprehľadným situáciám na bojisku kvôli všetkým tým výbuchom a efektom. Zamrzia občasné bugy. Väčšinou sa ale budete baviť likvidovaním vlkodlakov svojím plameňometom alebo démonov raketometom a podobne.

Zhrnutie: Celkom obyčajná top-down odreagovačka. Za svoju cenu ponúkne pár hodín zábavy, ktorú je najlepšie dávkovať v maximálne polhodinových dávkach, lebo potom začne nudiť stereotypným opakovaním toho istého dokola.
Skvělá hra, která chytne ale bohužel brzo skončí. Ale na tak malou hru je to pěkné dílo. Prostředí ve kterým se procházíme je jednoduché, ale má svojí atmosféru. Hra samotná velmy pobaví, a uteče jako voda. Různorodí nepřátelé zaručeně pobaví. Studio Rake in grass je dobré, i když upřímě Jets n guns mě moc nebavilo, ale Archibald´s adventure mám v PC už asi rok:-) Grafická stránka hry je taková stylová a pěkná. Hra samotná je spíše hororvou střílečkou než RPG jak je napsáno v popisu hry. Další výhodou je že hru si zahrajete i na velmy slabém stroji. Každopádně rozhodně bych se připojil ke komentáři Celaose. Takže resumé: Pokud chcte vypnout mozek, a jen tak si zablbnout u velmy zábavné hry jděte do toho.