za toho kněze to byla úplná pohodička oproti paladinovy - přemejšlim že si to asi za rok dám znovu - za paladina na těžkou obtížnost a taky pak za zloděje.
Lol další mrtvola dívky. Vy nás teda zásobujete pane inkvizitor.
Já jsem konečně dodělal ty ďáblovy jeskyně. Vlilo mi to novou energii do žil, konečně jiné lokace:) 31. úroveň.

názorná ukázka síly kněze - 2

@Ferdish (12.01.2017 16:26): no, já jsem asi před 3 nebo 4 lety hrál za paladina na normální obtížnost, teď za kněze na těžkou obtížnost; za paladina to bylo určitě o hodně těžší a ty silné protivníky nebo velkou přesilu jsem řešil za použití těch pečetí - jak můžeš vidět v tom mém gameplay traileru - viz sekce videa; - nahodil jsem obranou schopnost nechal je na mě se sesipat a pak je ničil třeba tou mrazivou pečetí. nebo proti inquisitorům jsem používal tu bleskovou pečeť potom co jsem přiběhl hnět k němu aby ten účinek byl maximální. a jak jsem to hrál prvně za paladina tak jsem si asi taky ne příliš dobře rozdělil ty dovednostní body;

názorná ukázka síly kněze
- za kněze je prostě hra jednodušší a o hodně zábavnější.

@Red (08.01.2017 21:37): já jsem ty jeskyně prošel celkem v pohodě i bez té pekelné smečky - odlákávl jsem ty ještěřáky po jednom či po dvou postupně z těch velkejch skupin - samozřejme předtím už jsem měl na sobě a na společnících seslaný obraný kouzlo a tu ohnivou čepel a zakázal jsem jim pít lektvary; když proti mě nabíhají nějací ty ještěři co umí kouzlit tak ty ukřižuju jako první, když se mi nepodařilo odlákat jich jenom pár na mě tak jsem sáhnul po té mrazivé pečeti co střílí do všech stran ty ledové koule; - lektvary jsem skoro vůbec nepoužíval;

jinak souboje s démony a nemrtvými (duchy, zombie, kostlivci) nepředstavují vůbec žádnou výzvu potom co mám to kouzlo vypovězení - díky tomu že mám moudrost na 16 - tak ho můžu seslat každé 4 sekundy.
---------
souboje s vlkodlaky
Tak už to moc nedávám, už mám celý 1.5 pole v inventáři vyhrazený jen na lektvary na staminu pro družiníky, a stejně dám tak tři místnosti ještěráků a zase 5 minut pochodu na povrch. Tu pekelnou smečku bych bral všemi deseti. Doecla přemýšlím že dám neútočení a zkusím ty jeskyně proběhnout bez boje ideálně k portálu.
@Red (03.01.2017 19:54): vývar z mandragory budeš potřebovat k vymítání ďábla/démona z té holky v tom vězení; jinak já jsem ještě našel nějakej býlej krystal a nepamatuji si kde ho použít snad až ve 3. aktu;

já jsem napřed pročistitl to koloseum, pak ty ještěří jeskyně a nakonec podzemí toho chrámu/kostela;

-------
s tím kouzlem pekelná smečka to trochu přehnaly - velice silné kouzlo když jsem ho testoval ve městě tak jsem si vyvolal asi dvacet psů dal jim příkaz zaútočit na ňákýho vojáka .... trochu jsem tam ty obyvatelé zamasakroval a ještě si vyzkoušel kouzlo bouře - zpomalení pohybu nepřátel;
K čemu mi je kořen mandragory?

Ten závěrečný dugeon jsou ďáblovy jeskyně nebo něco jiného? Ptám se protože bych si závěrečný dungeon dal rád nakonec, i když zatím to až na otravnou otravu (:D) jde.
@RXQ79rudax (29.12.2016 08:38): Asi s tím budu začít experimentovat, ty boje s duchy v chrámu v pustině byly hodně bolestivé. Ale já mám problém už teď že mnohdy zakouzlím buff na nepřítele a na sebe zlé kouzlo.
@Red (28.12.2016 21:50): level 28

já pro jistotu vždycky sešlu kouzlo požehnání - abych zvýšil průchodnost kouzel - a tím pádem tu pravděpodobnost zaúčinkování kouzla na nepřítele; nějaké ty silné duchy nebo ty kostlivce-kněze napřed zkusím znehybnit ukřižováním - když se to nepovede tak běžím za roh a jakmile vykoukne zpoza rohu tak ho usmažím tou nejsilnější bleskovou pečetí., samozřejmě používám kouzla ochrana proti blesku a mrazu - hodí se to při soubojích s těmi duchy.
25. úroveň

Jako ty kouzla jsou super když projdou. Ale pořád mi není jasný ani z manuálu jestli pro lepší účinnost mám zvyšovat inteliginci nebo dovednost.
@Red (25.12.2016 00:41): tak prostě na ty skřetí hlavy a další nepotřebné levné předměty kašli, jako já. a ber jen to cenné.

já se snažím hrát tak abych já ani společníci nemuseli pít při boji vůbec žádné lektvary - jen nějaké to potřebné minimum a ne aby pili jeden lektvar za druhým jak diví - proto jim zakazuju pít lektvary a povolim jim se napít jen když už jim skutečně velice dochází zdraví, nebo je sám vyléčím kouzlem. nebo jim sám dál napít nějakého lektvaru.
zatím ti nepřátele nejsou tak silní abych z to musel hrát jako Dungeon Siege na těžkou optížnost - tzn: invetář plný lektvarů - pít jeden lektvar za druhým.

Tu mrtvou ženskou nech prostě válet - třeba jako já hned vedle vstupu do kostela. - hezky to tam s ní vyzdob.

Tak jsem osvobodil biskupa. Lvl 22.
Už celkem není problém v nepřátelích, s dostatkem lektvarů není díky parťákům a kouzlům problém. Ale problémem jsem já kterýmu je líto někde nechat ležet skřetí hlavu a utrácet za džina. Takže vlastně 5 minut putuju k místu kde jsem v dolech skončil naberu věci a zase jdu 5 minut zpět. Tohle by otrávilo každýho, ale holt já takhle křečkovitě hraju tak to musím jet po malých dávkách. Ultimativní bude až naberu za cestu přes respawnované nepřátele tolik hlav že už budu mít plný inventář předtím než dorazím tam kde jsem skončil. A pořád mi v ruksaku straší mrtvá ženská :o
@RXQ79rudax (23.12.2016 08:48): Ty jo ty jedeš. U mně jak nemizejí ty mrtvoly tak už to všude vypadá jako po obrovský bitvě ale teď jsem donesl teprve hlavu tomu skřetímu dělníkovi. Úroveň 20 :)
@Red (21.12.2016 22:02): Jj, to sa stáva dosť často, že okolité potvory zabijú NPC. Mne takto pri prvom hraní potvory v II. akte na mape panstva von Hunth zabili rytiera, ktorého som mohol pribrať do party.
Já level 15, konečně mám kobylky. Je to fakt super kouzlo, hned to hru o dost usnadnilo. Za chvíli budu mít všechno kolem města vybité a budu muset do toho příšerného dlouhého dungeonu. Snad ještě naberu nějaký ten level, ať mám kobylky co nejsilnější.
Achjo, taky mě ta diskuze navnadila. Zkusím tu těžkou obtížnost a pokusím se všímat si změn, posledně jsem to hrál na lehkou. Půjdu zas za kněze, třeba to tentokrát nevzdám.

Edit: Tak lepší předměty na vyšší obtížnost tam opravdu jsou. Už ty první, co posbírám okolo města.
Já hraju za paladina na těžký, ale nemám ponětí, co je člověk zvíře, nemrtvý apod. Je ohnivý netopýr zvíře nebo démon? Počítají se skřeti jako lidé nebo jako démoni?
@Red (17.12.2016 02:17): si to zkus mačkat několik vteřin rychle za sebou W - střídat zbraně dokud hra nespadne. Já nepřátele většinou odstřeluju z dálky lukem (zatímco čekám až budu moci seslat další kouzlo). případně přepnu na meč a štít - když jsou to slabší, nebo jen jeden silnej kterej je zabavenej mým spolubojovníkama;
@RXQ79rudax (17.12.2016 01:53): Jako při tisknutí W? To je zvláštní. U mě po dlouhé době hra co mi chodí bez problémů, ale je pravda že od tý doby co mám ten štít a dobrou zbraň přepínní téměř nepoužívám, Tady je opravdu velká výhoda zbraně se štítem v tom že máš dva kouzelný předměty místo jednoho. Na druhou stranu s drahou zbraní nablízko je už pro mě problém vydělat. Hodně dlouho čekal na nějaký předmět podobný těm botám, ale nevydržel jsem.
@Red (16.12.2016 21:52): já aspoň náhrdelník - co přidává 8 k vlastnostem - naštěstí jsem měl dostatek peněz - úplně tak akorát po prodání skoro všeho co jsem měl v invetáři.

jinak hra mi občas spadla - při boji - přišel jsem na to že je to kvůli používání rychlé klávesy pro výměnu zbraně - tak teď budu raději měnit zbraně přes použití invetáře.
zdarec....diskuze zde mně docela navnadila ke hraní Inquisitora.....k jakýmu rpg je to nejvíc podobný,,,,??? (víc diablovka....nebo BG)