@rikuhahl (komentář): parser je príkazový riadok, do ktorého sa píšu písmená a čísla, resp. slová a slovné spojenia. I have no mouth and I must scream má len rôzne druhy príkazov pre myš.
@Crash (07.04.2015 17:34): Tak k bugu se zmizením Bennyho se hlásím též, mně zmizel u stromu s ovocem. Žel zůstane zmizelým i po loadu, tudíž musím jeho příběh hrát kompletně od začátku...
Která část vás dostala nejvíc? Mě asi teda Nimdokova, i když žlutý monstrum ve výtahu byla taky lahůdka...
Se značnou pomocí návodu (chtěl jsem si zahrát se spádem a bez zákysů) dohráno. No, docela psycho, že ano?
[neexistující komentář]: Moc hezky napsáno, absolutně souhlasím. Jedna z nejlepších adventur co jsem hrál, právě kvůli nezapomenutelné atmosféře. A hodně lidí pokládá Gorristerův part za nejslabší, kdežto pro mě byl ten nej (i kvůli hudbě), tak mě potěšilo jak si to popsal...
No kazda postava ma vlastne 1 hlavny quest (naburat stabilitu AM) a 1 vedlajsi (vyrovnat sa s minulostou), ktory je uplne nepovinny ale jeho splnenie potom moze pomoct v uplnom zavere.

@Ajantis (07.04.2015 10:47): No prave slepe ulicky su najhorsie svinstvo co moze byt, lebo vlastne nemas ako mat 100% istotu (ked nepozries navod tak nevies) ze je to naozaj slepa ulicka a nie iba to ze si niekde nieco prehliadol a neurobil.
Co si tak pamatam tak viacero ludi to hre vytykalo a hlavne za to ze to nebol uplne ojedinely jav.

Pozor také na to, že hra má různé konce a tedy i jednotlivé kapitoly lze úspěšně dohrát bez vyčerpání všech možností. Může to být matoucí.
@Ajantis (07.04.2015 08:01): Mne sa zda, ze ta hra je tak aj zamyslana, ze nieco poseries a skapes a ides znova a skusat to inac. Hra za smrt nijako nepenalizuje a proste ide dalej ako dalsi pokus toho scenaria.

Ale takyto dead-end je horsi pripad, lebo tam nie je uplne jasne ci je to bug, ci to hras skratka niekde posral alebo je vsetko OK a treba este niekte nieco nejako urobit.
V takychto situaciach je celkom prirodzene konzultovat navod. Ja som tiez niekolko krat pri hrani navod pozeral.
Je možné že když v této hře udělám něco v jiném pořadí než třeba mám tak mě to nepustí dál? Hraji teď za Bennyho - mám všechny části panenky pro toho malého kluka ale nejde mi mu je dát a já sama s nimi nic udělat nemůžu :/ poradí mi prosím někdo co s tím? (jinak nemám se s ním o čem bavit - všechny možnosti sem vyčerpala)
@Starletka (31.10.2014 14:54): Ale jo, je to tam :) Viz http://youtu.be/bwJzeHH59V4?t=23m37s Jednoho zabil, protože byl zátěž pro tým, dva protože se za něj postavili a toho jednoho utopil, protože znal Bennyho tajemství (že je gay). To tajemství už asi nebylo vysvětlený, to je fakt.
@Starletka (31.10.2014 13:28): The game expands greatly on Benny's character and reveals his horrible past. Here, he was a brutal army sergeant in a war with China who murdered a soldier named Brickman for being weak and a liability, and did the same to three more of his men who sympathized with Brickman. The transformed Benny had long since forgotten about this, but AM restores his mind as part of his twisted "game" so that he can relive it.
ZDROJ: http://villains.wikia.com/wiki/Benny_%28I_Have_No_Mouth_And_I_Must_Scream%29
Mam IHNM... z Excaliburu, kde natvrdo odstranili anglicke titulky a nahradili je ceskymi od Andreje Anastasova. Sice bych to asi zvladl jen z poslechu, ale kdyby mel nekdo puvodni anglicky soubor a chtel mi ho poslat, dost by to pomohlo:-) Jmeno souboru je SCRIPTS.RES, melo by to byt v hlavnim adresari a velikost kolem 500kb. Pocitam, ze gog verze bezi taky pres Scummvm, takze by technicky nemel byt problem?
@mazar1234 (30.09.2013 14:16): Naopak by sis to přečíst měl. Ta hra je totiž spíše rozpracováním té povídky a přináší tolik nového, že si ani nic vyspoilovat nemůžeš (příběh hry je úplně jiný, než lehce navržená imprese povídky). Dalo by se to brát i jako svého druhu pokračování. To, co se děje ve hře a to, jak hra končí, v povídce zcela absentuje.
Akurat to mam rozohrane tak nemozem nic pozerat ani citat, ale az to dohram tak to preluskam.

Inac naozaj totalna top-mega spicka adventur. Ta depresivna psycho atmosfera je uplne perfektna. Zatial som odohral prvych 3 a skoncil som na tom fasistickom doktorovi.
@90210 (29.09.2013 18:13): Nakonec jsem to dokončil na "good ending" (tedy v úvozovkách, protože tady good ending snad neexistuje :D). Zajímalo by mě na co tedy jsou všechny ty totemy, když to teoreticky jde dohrát jen se třemi, které podle mě hráč dostane vždy. Na co mi je, že s jednou z postav použiju v závěrečné lokaci jeden z totemů a snížím tím ten elektrický šok? Neudělal jsem to takhle se dvěma a stejně jsem hru dohrál na good ending.

No nevim, jsem z toho závěru zmatenej a trochu zklamanej...
Závěr je děsnej, úplně jsem se v tom ztratil. Clarity, Entropy, Compassion, Forgiveness, aaargh, navíc se mi ted sekla postava a musím celou závěrečnou část dělat od znova. A zjistil jsem, že mi chybí jeden totem, takže nevím jestli to vůbec půjde dokončit.
Teda tenhle kousek mě zaujal jen popisem charakterů:

"Benny, who was once a brilliant, handsome scientist, and has been mutilated and transformed so that he resembles an ugly simian with gigantic sexual organs. His former homosexuality has been altered."

"Ellen, the only woman. She claims to once have been chaste ("twice removed"), but AM altered her mind so that she became desperate for sexual intercourse. The others, at different times, both protect her and abuse her. According to Ted, she finds pleasure in sex only with Benny, because of his large penis."

Vypadá to bez nápisu blbě a jak už jsem řekl jako freeware :-D (který obvykle mají nějákou fotku z menu nebo přímo ze hry a bez názvu hry).
Obal je výborný i bez nápisu (i když ta minulá verze co tu byla je více retro, a více se hodí k této hře :).
Z jakého důvodu? Kvůli tomu, že tam chybí nápis? To jsi vážně tak konzervativní? :-)
Co to je za děsnej obal? Vypadá to jak k nějáký freeware hře, ten nápis bych tam nechal.
Lidi, prosím vás nemáte někdo z vás češtinu? Ja mam jen anglickou verzi a nemůžu zaboha sehnat český titulky :-(.
Na to, než bude I have no mouth... freeware, si budeme muset počkat ještě pěkných pár desítek let. :-)
Freeware jeste neni. Je to jedna ze spousty zapomenutych her.
Ale pokud mas zajem, tak tady ti ji muzou sehnat
Zní to zajímavě, to bych chtěl zkusit, nevíte někdo jestli je to už freeware nebo pořád placená hra?
Tuhle hru jsem nedohral, pamatuju si, jak na me pusobila tak totalne depresivne, ze to se fakt nedalo :)