• Android 70
Třetí království zachráněno! Sláva hrdinovi!

Hned v úvodu mě potěšil rozhovor se strýcem, který mi vyprávěl příběh o hrdinovi, který zachránil království před lapky. Další příběh byl o hrdinovi, který zachránil jiné království před piráty. A já? Já ty jeho příběhy strašně žral a chtěl být taky hrdina :) A opravdu jsem se stal hrdinou.

Třetí díl je mnohem delší než první dva díly. Není to tím, že by byl delší příběh. Bohužel je to tím, jak se změnily herní mechaniky. K lepšímu nebo horšímu? To je těžké říct.
Na jednu stranu jsou novinky poměrně zajímavé a získávání zkušeností je svěží novinka. Hrdina se totiž musí postupně naučit různá řemesla – lov, rybolov, hornictví, kovářství, bylinkářství. Ale také souboj. Postupně získáváme zkušenosti, které nám dovolí získat vzácnější suroviny či porazit silnějšího nepřítele.

Hra se dělí na čtyři údolí, přičemž první dvě zaberou méně času na hraní než zbývající dvě. Od druhé poloviny hry se hrací doba natahuje neustálým sběrem všech možných surovin za ziskem skillů. Do toho je potřeba dodávat velké množství surovin ostatním lidem, a to také zabere spoustu času. Jednou za čas je opravdu potřeba projít jednotlivé lokace a vybrat a zabít vše co najdu. A to je také jedna ze zvláštních novinek.

Veškeré květiny, byliny, zloduši, monstra, houby a spousta dalších věcí a postav se neustále obnovuje. To znamená, že všeho je dostatek, vše se dá jednoduše nasbírat a rozprodat. Oproti předchozím dílům tady není nouze o peníze a zlaťáků je vždy dostatek. Někdy až zbytečně moc. Touto novinkou, kdy se vše obnovuje, se zabijí ekonomická politika předchozích her a hra je v tomhle mnohem jednodušší.
No a další extrémně divná věc je "online" nakupování v mapě. Už není potřeba chodit za obchodníky! Je moderní doba a vše lze objednat na mapě a hned se zboží doručí. Tím se ztrácí kouzlo z předchozích dílů pamatovat si kdo kde obchoduje.

Příběh je vlastně podobný předchozím dílům. Nyní porazíme hlavního bosse tím, že mu zabijeme tři hlavní démony a on tímto zanikne. Předchozí díly to měly zajímavější. V základu se hra neliší od předchůdců čili je nutné získávat i popularitu za pomoc občanům, obchodování a sbíraní surovin. Akorát je to často zjednodušené.

A na závěr ta nejdivnější věc v celé hře. Spaní!
Už tady nejsou tábory a hostince na přespání. Nyní si můžeme rozložit vlastní tábor na přespání. Klidně i vedle démonů a dalších monster, což ztrácí logiku. V táboře máme možnost vařit, kovat zbraně a chystat lektvary.

Nyní je čas na čtvrtý díl, který by se měl více podobat předchůdcům :) Tak hurá na to!

Pro: Pěkná grafika, hudba, množství aktivit a skillů. Velikost mapy, množství nepřátel.

Proti: Nutnost expit, obnovování surovin a nepřátel. Zjednodušené oproti předchozím dílům.