Heartwood

19.06.2014

freeware

Kraťounký Heartwood v sobě kloubí adventuru s prvky explorace. Koncepčně posiluje zajeté standardy pasivních FPS adventur s nulovou interaktivitou jako např. Dear Esther, The Path či The Stanley Parable. Jednoduše jsme do děje zasazeni bez vysvětlení kontextu. Hráč na sebe z obou stran váže neprostupný černý, temný les. Na první pohled odsud není cesty ven, orientace je zkrátka nemožná. Tedy až do chvíle, než se v dáli zjeví silueta bílého králíčka, coby carrollovského symbolu přechodu do jiného světa. Jelikož v daný moment jiný záchytný bod nenacházíme, směr onoho ušouna následujeme.

Tématicky titul čerpá z bájí a pověstí z celého světa. Počin spíše sází na plnohodnotné zapojení sluchových vjemů než na zrak. Vývojáři tedy doporučují Heartwood absolvovat s nasazenými sluchátky, v noci a při zhasnutém osvětlení.

Hra skončila stejně rychle jako začala. Škoda, nápad si rozhodně zasloužil více rozvést. Nevím, jaká pointa se za touto abstrakcí skrývá, nicméně to má něco do sebe. Díky hernímu času cca 5 minut by se více než označení hra hodilo spíše "interaktivní momentka", "audiovizuální pohlednice" či něco v tom smyslu. jako bych se na pár minut zamyslel nad fotkou temného lesa a nechal se unést představivostí. Každopádně nesrovnávám a hodnotím za to, co to je, ať už je to cokoliv.

Pro: Nápad

Proti: délka