Gunman Clive

03.01.2014
03.09.2015
17.01.2019
22.05.2020

Gunman Clive je akčná plošinovka z Divokého Západu.

Skupina banditov uniesla starostovu dcéru a pištoľník Clive sa ju rozhodol zachrániť. Táto zachraňovacia akcia vás povedie cez početný zástup nepriateľov a rôzne prostredia - nebude chýbať westernové mestečko, vlak alebo aj baňa. Úrovne sú plné nepriateľov a ak umriete, začínate level odznova. Všetky prekážky sú pritom na tých istých miestach a tak si môžete postup nacvičiť. Zdravie sa dá dopĺňať zabíjaním nepriateľov, z ktorých môže vypadnúť torta a tá vám ho doplní. Bossovia sú rôznorodí a na každého platí niečo iné.

Hra obsahuje 3 hrateľné postavy.

Gunman Clive síce nepatrí k najlepším plošinovkám aké som kedy hral, ale zabaviť dokáže za tie necelé 2 hodiny dostatočne.

Má zaujímavý grafický štýl, ktorý vypadá, ako keby bolo všetko nakreslené a vytieňované ceruzkami. Na tak krátkej hernej dobe obsahuje dostatok sviežich nápadov a prostredí. Bossovia sú rozdielni a všetci majú svoj štýl boja a špeciálne útoky. Dobrá a veľmi chytľavá bola aj hudba, ktorá mi sadla a nevadilo mi ani opakovanie melódií.

Nejedná sa síce o hru, ktorú by si človek musel zahrať, no na vyplnenie času a chvíľkovú zábavu je to ideálna voľba. Musíte však mať dostatok trpezlivosti, umierať budete často :)