Tak ty studia v Oxfordu klidně mohla plánovat ve vzdálenější budoucnosti a třeba nejdřív chtěla hledat ten kouzelnickej klub...
Tak jsem ve třetí kapitole, snad to konečně začne odsejpat. Jinak jsem si ted znovu přečetl popisek ke hře a zdá se mi že tam je chyba - Sam přece není studentka - je z ameriky a na tý motorce původně jela do Londýna. Tudíž mě tam dráždí část "a také pokračovat ve studiu na Oxfordu", kterou bych vyškrtl. Agree?
ugra: To je právě ta nesympatická a především pochybná mentalita. Více méně celou první kapitolou se to tak nějak potáhne. Pak se to výrazně zlepší. ;)
Tak jsem se k tomu konečně dostal. Ale už to intro mě nasralo. Borka jede na motorce, koukne na mapu a pak jí ztratí/zahodí? Každopádně obojí je nelogické (sere mě to protože ted musim tu posranou mapu zase hledat). Pak cedule co se obrátí kvůli větru? Hloupost. Motorka se porouchá, Sam jde k domu kde vidí přijíždějící auto. Normální člověk by šel za řidičem auta ho poprosit o pomoc/odvoz někam. Sam nic, akorát špehuje blondýnu co jde před barák, kde jí něco sejme, nějakej vampír nebo co :) což Sam ale vůbec nějak nevykolejí a v pohodě si jde k domu a zazvoní si.

Doufám že to je jen nějakej úlet a dál to bude o dost přirozenější a víc logické.
j.calling.2bad: Povedený koment. Jen proč nemáš GK ohodnoceny? (Když už má GK2 devět hodnocení a tak by mohl být v Top10 :)
Hmm ten tam ešte píše? Toho som aj ja vždy celkom rešpektoval, i keď si pamätám, že jeho recenzia na Dreamfall bola tak trochu whining, že to nie je tak dobré ako TLJ (no a?) a občas tam bolo cítiť, že v obdobiach adventúrneho sucha bol schopný navaliť sedmičku aj prkotine, ale tak, to asi každý. :)
správně - petr ticháček, hlavní adventuristický činitel leveláckých pisatelů. jeho hodnocení a popisy adventur her mi přijdou dobré jakožto od člověka žánru znalého.
Kto to v Levele recenzoval? Po tých ich excesoch s nadhodnocovaním každého mierne nadpriemerného fps uprdnutia mi to príde podozrivé...
Přesně jak píše j.call., nebýt zmatenýno double-clicku, párkrát blikajícího stínu, nevím, co vytknout. V poslední době jsem byl nadšen z Lost Horizon (technicky bez chyby), ale Gray Matter je úplně jinde. Tohle je adventura, kterou si budu pamatovat dlouhý roky, stejně jako dnes BS1, Longest Journey atd. (btw všechno romantiky jak řemen :)
...a taky jsem trochu zapomněl zmínit, že to z leckterých důvodů nemusí každému sednout. Tak třeba skutečnost, že pod slupkou mystična, vědy a trikování je to vlastně romantika jak břemen. Taky bych se nedivil, kdyby někomu vyloženě vadila nízká obtížnost, nebo kdyby někdo nebyl schopnej přehlídnout technologické vrásky.
trochu mě překvapilo hodnocení v levelu 7/10 vzhledem k opěvným ódám zde:)
Já vím, jenom říkám...i když, jak tak o tom teď uvažuju, ta hra má ke konci vcelku dost disturbing charakter...ale to je fuk.
Virus: Tak to si to tu sběratelskou taky koupím, jestli budu mít možnost. Ty karty tam...ach.

EDIT: Jo a těch pět procent jsem strhl za často otravně dlouhé loadingy, někdy trochu přehnané zmenšení postavy v pozadí, haprující doubleclick, sem tam nějakej bug v animaci a rating 12+. Tahle hra si měla vysloužit minimálně 16+, nějakej 13ti letej caprt by za takovýhle hry měl naprostý hovno. Ale tak, to mi vůbec vadit nemusí, že.
Tak dohráno. Je to neskutečně nádherná hra, s nádhernou hudbou, atmosférou, nižší obtížností (dal jsem to za nějakých 12 hodin, zatvrdlí adventurní veteránové to asi stihnou daleko dřív), ale hlavně dosti otevřeným koncem, který mě zanechal s více otázkami, než odpoveďmi. A vůbec celý to nahrává potenciálnímu sequelu (jo a doporučuju si počkat na konec závěrečných titulků). Co se rozuzlení týče, je lehce předvídatelné, ale jeho zpracování má grády a přiznám se, že jsem u toho měl husinu (což se mi u hry stalo naposled...stalo se mi to někdy u hry vůbec?)...no. Na konci jsem přirozeně netoužil po ničem tak silně jako po tom, aby to ještě konec nebyl. Má to 8 kapitol, a ta osmá je tak úžasně ujetá a hravá a kreativní a ... krásná...celá osmá kapitola je v podstatě směsí hádanek, jakoby to hra na poslední chvíli vynahrazovala za zbytek hry...ale funguje to, a to přímo parádně. Jsem chtěl sepsat nějakej koment, seděl jsem u toho půl hodiny, a za celou tu dobu jsem byl schopnej napsat akorát tak "Jansenová je kurva borka." a víc nic.
Tak teda čtvrtá kapitola mi dala solidně zabrat. Po těch prvních třech lehoučkých kapitolách to byla velmi rapidní změna. K lepšímu. Doufám, že už to tak zůstane. Nicméně mám za sebou 7 hodin 7 minut, mystično už jede na plný obrátky, objevujou se puncy detektivky, úroveň imerze dosahuje vrcholu. Jsem neskutečně zvědavej, co mě ještě čeká a jak se všechno rozuzlí. A pokud se z toho ještě posadím na prdel, možná zvednu i o celou desítku. :]
Omlouvám se, nechal jsem se unést touhou po pomoci. V každém případě ta hádanka je komplexnější, a nevyžvanil jsem tu celé řešení. Snad jen úplný konec (a zhruba poslední tři procenta daného úkolu). Navíc, Jidáš člověka buď napadne hned (pakliže o tom ví své), nebo vůbec a stejně se bude muset obrátit na nějaký návod, nebo se někde poptat. Nebo je tu ještě třetí případ (já), kdy se nad tím člověk jednoduše vůbec nezamyslí. Ještě jednou se ale omlouvám, mohl jsem to zatagovat. >_
Můžu jedině doporučit. Teprv jsem načal čtvrtou kapitolu, hraju teprv pět hodin a půl, to pravý mystično ještě ani nezačlo, podle všeho mě toho ještě hodně čeká (takže si slibuju pořádně dlouhou herní dobu), ale už teď jsem naprosto zabouchlej do zdejších postav, do výpravy, do soundtracku (!), do způsobu, jakým hra odkrývá u každé postavy její backstory (tedy zatím můžu mluvit jenom o dvou hlavních postavách), voice acting je naprosto špičkovej, je to celý nádherně uvěřitelný...jediný problém (oných deset procent dolů) vidím v nezvykle nízké obtížnosti. Jo, už jsem se tuhle zasekl u jedné hádanky, ale to byla moje vlastní blbost. Ona celkově vás hra od začátku drží za ručičku a v podstatě vám jasně ukazuje, co dělat. Na adventuru mi to příjde přespříliš lineární...abych tak řekl. Na druhou stranu tady dává všechno naprosto dokonalý smysl, je to logický, je to reálný (teda, odmyslím-li si tu sci-fi složku příběhu), což se dá říct o málo které adventuře. Je to bomba. První kapitola nebyla nic extra, ale pak následuje čiré adventurní blaho. ;)
zakouzlíte? já z článků pochopil, že má jít o triky, chápu to spráně?
jenprodnesniden: Judáš predal svoju dušu tým, že spravil taký zlý skutok za 30 strieborných.
Já sem chuj. Díky moc, byl to ten Jidáš, a teda mohlo mě to napadnout (název hádanky byl Betrayal's Price :D). No nic, du hrát dál. Po necelých čtyřech hodinách mé dojmy značně zpozitivněly. Z čeho uchcávám nejvíc je fakt, že si v tý hře doslova párkrát zakouzlíte. Na takovou hru jsem čekal celý život! :]
To by bylo možný, jeho jméno bylo už hodněkrát ve hře zmíněno, nicméně v téhle situaci musím ono jméno zadat v telefonní budce...a nemám nejmenší tušení, jakým způsobem bych ho teda měl zadat. >_
To máš jedno. Nicméně momentálně jsem na konci druhé kapitoly a teda pěkně jsem se zasekl na jedné hádance. Neví tady náhodou někdo jméno toho, kdo prodal svou duši za třicet (nevím čeho)?
Dojmy po první hodince hraní (pochopitelně) neutrální. Hlavní hrdinka pořádná kundice, ale povahově se zatím zdá dosti nevýrazná. Nicméně, je to kouzelnice, a v jejím baťohu jsem našel něco moc sympatickýho. :) Vizuálně standard (ale ocenil bych AA), ale všiml jsem si pár proporčních problémů. Voice acting takovej normální, ještě jsem se ale nedostal do situace, ve které by dabérské nadání opravdu mohlo vyniknout. Interaktivních bodů v jednotlivých obrazovkách mi příjde nezvykle málo, ale na to si rozhodně nestěžuju. Double-click vyloženě hapruje - v některých obrazovkách funguje jako zkratka, jindy to Sam jenom rozběhne, někdy to ani nerozběhne a jenom se tak natočí. Divný. Pohyb postav mi taky příjde nějak celkově pomalý a tak nějak cukavý. Z dialogu jsem toho taky ještě neslyšel moc, ale zatím působí docela nudně. Ale tak, na souzení toho je přece jenom příliš brzo. Chtěl bych ale na to mít víc času, je to docela chytlavé.
Ani nevim, že by warez měl předem naplánovaná data vydání...
Škoda že už v GM není nějaké historické téma, ale snad příběh nezklame. Btw, druhá piseň v traileru připomíná ty z GK :)