Forest of Drizzling Rain

Kirisame ga Furu Mori

11.10.2013

freeware

Dnešek měl být dnem plným radosti a chvilek štěstí. Představitelce Shiori Kanzaki je dnes totiž opět o rok víc. Osud si však na tento den připravil něco zcela jiného. Po příchodu domů ze školy je jí policisty oznámeno, že rodiče zahynuli při hromadné autonehodě na dálnici. Matka společně s otcem z jakéhosi neznámého důvodu zpřetrhala kořeny rodinných vztahů, proto se pohřeb uskutečnil bez smutečních hostů.

Obviňujíc se z jejich odchodu a utápějíc se ve splínu se rozhodujeme, zda nerezignujeme na život. Bolavý čas nakonec léčíme nad rodinným fotoalbem, v němž spatříme jakousi starou fotografii s rodiči a postarším mužem, jenž má být prý náš dědeček, zadní strana odkazuje na místo "Azaka Village". Jak se záhy ukáže, místo Azaka Village skutečně existuje a není odtud daleko. Vyrážíme tedy na nádraží nasedajíce do vlaku. Na onom místě nacházíme budovu muzea, s níž jsme údajně dědičně spjati. Nyní ji spravuje jistý "němý" černovlasý chlapec Suga Koutarou. Z jeho přítomnosti však nejsme paf, tak jako on. Evidentně máme něco společného. Co konkrétně, na to budeme muset přijít osobně. Překvapivě v tom hraje roli i místní legenda o mstící se ženě, Kotori Obake, unášející děti z místního lesa a pakt s ní v minulosti uzavřený a opomenutý. K navrácení cenných vzpomínek, které by mohly vést k odhalení pravdy, dopomohou taktéž přítomné flashbacky.

Forest of Drizzling Rain jeho tvůrce Sanada Makoto vystavěl na enginu RPG Maker VX Ace, tomu je také uzpůsobena celá hra a hratelnost (2D vzhled, ovládání, dialogy, inventář či puzzle stránka hry atp.). Hráč postupně učiní důležitá rozhodnutí, která ho nasměrují na některé z několika zakončení. Kromě postav Shiori a Sugy nás příběhem provede rovněž školačka Sakuma Miyako s policistou Mochizukim Yousukem.

Díky obrovské popularitě se Kirisame ga Furu Mori dostalo i přetlumočení do manga podoby.