Enemy Territory: Quake Wars

28.09.2007
27.05.2008

Enemy Territory: Quake Wars je hlavně multiplayerová akční hra viděná z pohledu první osoby s možností offline módu, postavená na enginu Id Tech 4 z Doom 3. Jak už napovídá samotný název, svým obsahem a tématikou je hra zasazená do prostředí známého akčního titulu Quake. Děj hry nás zavede do období, kdy na planetu Zemi zaútočí mimozemská rasa Stroggů. Vy, spolu s dalšími lidmi, tak máte příležitost se jim v boji postavit.

Hra se dělí na 4 kampaně po 3 misích (12 map) se svými samostatnými příběhy, ve kterých si to může rozdat až 32 hráčů. V nich budete plnit různé obranné, diverzní (získání cenných dat, hackování brány) nebo útočné (zničení základny) úkoly. Boje se odehrávají v rozdílných prostředích (africká vesnice, pobřeží, interiery budov).

Na výběr má hráč z několika zařazení (voják, zdravotník, agent nebo technik) pro obě strany, ze 40 různých zbraní (kulomet, brokovnice, railgun) a z několika technických a vojenských vychytávek (iontový kanón, mina, kamera nebo různé druhy vozidel). Hra nabízí i mnoho bonusů spojených přímo s vašimi schopnostmi (větší zásobník), které se při každém novém boji nulují.

Ve hře jsou obsaženy také módy Objective (hraní jednotlivých misí) a Stopwatch (vyhrává ten tým, který splní úkoly co nejdříve).

Enemy Territory: Quake Wars, je samo o sobě sci-fi vojensko akční FPS, vyvinutá především pro on-line hru. Její kouzlo, už nenavazuje do tajů základen a prostředí stroggovské planety, protože způsob hry se opět trochu přiblížil Quake III Arena. Tato akční sci-fi střílečka se odehrává na naší Zemi, kam stroggové zamířily kolonizovat a usadit se.V tom jim ale zabraňuje Americká armáda, takže začíná tvrdý a nemilosrdný boj.V této hře, máte k dispozici některé mechanické chodící mechy, hummer, teréní buggy, vrtulníky, tanky a stroje ze strany stroggů, které byli k vidění ve venkovních soubojích během příběhu Quake 4, například z levelů : Construction zone, Aqueducts. Jinak je zde samozřejmě možnost hrát jak za stranu lidí, tak za stranu stroggů. Příběh je rozložen do více map a v každém prostředí záleží na rychlosti dobití prostředí. Tým, který učiní úkol rychleji samozřejmě vyhrává. Je zde možnost hry: on-line i multiplayer a nakonec v Offline módu hrát i proti počítačové inteligenci. Pokud hrajete Campaign, tak je příběh rozložen do několika míst na světě : Africa, Severní Amerika, Severní Evropa, Pacific. Další je možnost módů, "objective" a "Stopwatch". Obtížnost hry, je rozložena na 5 úrovní: Easy, Medium, Hard, Expert, Custom. Jádro hry je samozřejmě převzato z Doom 3, grafická stránka, modely postav a prostředí z Quake 4, ale malinko odlišné. Audio podkres a zvuky zcela jiné než z předešlého Quake 4. Stroggové zde mluví anglicky a s trochou agresivity a zlosti ve výsledném hlase. Hra, je spíše určena na zastřílení a odreagování, nežli pro "depresivní a napnutou" atmosféru z jejího předchůdce.

:-)

Pro: Grafická stránka, textury postav, venkovní prostředí, level-design, zvuky jednotlivých strojů.

Proti: Nic