Electric Tortoise

29.03.2014

freeware

1) Robot nesmí ublížit člověku nebo svou nečinností dopustit, aby bylo člověku ublíženo. 2) Robot musí poslechnout člověka, kromě případů, kdy je to v rozporu s prvním zákonem. 3) Robot se musí chránit před poškozením, kromě případů, kdy je to v rozporu s prvním nebo druhým zákonem. Právě jste si přečetli tři zákony robotiky definované Isaacem Asimovem, nejvýznamnějším autorem sci-fi literatury.

Do universa se třemi pravidly, kde androidi žijí po boku lidí v dokonalé harmonii, je zasazen i titul Electric Tortoise vývojáře Dillona Rogerse. Inspiračním podnětem mu byly filmy "Já, Robot" a "Blade Runner". Tak jako ve snímku "Já, Robot" i zde se vyskytl nestandardní automaton, který našel skulinu v regulích. Ten nyní vyčkává na verdikt, o kterém rozhodneme my. Veškeré dění se stylizuje do formy výslechu, v němž nahlédneme do hloubky provinilcova špatného jednání. Vyslýchaného, Johna Donovana, N61098, podrobíme několika otázkami/odpověďmi (sada písmen A, B, C), načež se nám dostane odezva, na základě níž si uděláme na věc podrobnější obrázek, podle něhož nakonec uzpůsobíme finální ortel.