Eishockey Manager

Eishockey Manager 1993

1993

Eishockey manager je jediný hokejový manažér z dielne nemeckej firmy Kron Simulation Software. Kron Simulation Software boli známy svojimi športovými manažérmi, medzi ktoré patril napríklad aj Bundesliga Manager. Hra bola vydaná hlavne pre nemecký, švajčiarsky a rakúsky trh. V hre ste sa stali manažérom nemeckého tímu zasadeného do jednej z troch nemeckých líg. Bolo už len na Vás či ste sa dokázali vypracovať až do reprezentácie, vyhrať ligový pohár, ligu či dokonca Európsky turnaj.

Počas hrania ste mali dokonca možnosť nahliadnuť do zápasu a vidieť jeho najlepšie momenty. Pokiaľ Vám táto možnosť nevyhovovala, mohli ste ju vypnúť a sledovať zápas zrýchlene. Hra obsahovala aj multiplayerový mód pre dvoch až štyroch hráčov, ktorí sa striedali za jedným počítačom po skončení jedného herného dňa a mohli spolu súperiť o tých najlepších hráčov na trhu, aby sa mohli navzájom poraziť. EHM obsahoval aj mód majstrovstiev sveta podľa modelu do roku 1994, v ktorom ste mohli ako manažér reprezentácie Nemecka zostaviť svoj tím snov a nastúpiť proti výberu Česka, Kanady, alebo vtedy silného Ruska. Herná mechanika bola na svoju dobu prepracovaná, výsledky skutočne odrážali silu tímu a jeho únavy. Hráči sa neustále generovali a prichádzali novší a mladší a tak ste hru mohli hrať prakticky donekonečna.

Túto hru som hrával skutočne, ale skutočne dlho predlho. Asi najvernejšia simulácia hokeja pre mňa, ktorá dokáže byť aj oddychová aj náročná. Oproti novinkám ako NHL Eastside Hockey Manager 2007 (ktorá je síce super, ale neskutočne náročná a zložitá), Eishockey Manager vyhráva na plnej čiare!
Krásna VGA grafika, skvelé simulácie a rovnako skvele spravená ekonomika robia z EHM skutočného velikána medzi manažérskymi hrami. Jediná vec, ktorú by som hre vytkol, je prestupový trh, ktorý je spravený ako "black box".
Škoda žiaľ, že Európe vládne futbal a práve preto sa EHM netešil veľkej obľube. Pokiaľ niekto túto hru nehral, prosím napravte to, tá hra si to zaslúži a možno vyhráte MS v ľadovom hokej s Nemecko tri krát po sebe ako ja!

Pro: zábava, verná simulácia

Proti: trh s hráčmi je "blackbox"