Eela

02.02.2014

freeware

Zažili jsme to asi všichni. Probudit se ze zlého hororového snu a být myšlenkami na něj sužován po celý den, nic záviděníhodného. A co teprve zažít předvídající sen? To nás pochopitelně znervózní až člověk dostane strach.

Něco takového právě zažívá naše rusovlasá hrdinka Eela Moure. Každou noc se budí ze stejného nočního běsu, v němž je svědkem masakru přátel, s vyděšeným výrazem, křikem a zpocená. Tyto obtíže Eela lehkomyslně přisuzuje nahromadění stresu a změně životního stylu. V posledních dnech se však úzkostné stavy a podrážděnost nedaří potlačit, proto volíme komfort v náruči přírody. Výlet, trochu upustit páru, pod stan k jezeru Avalane, s přáteli Bearem, Arizzou a Edwardem. Bohužel i v tomto plánu je mnoho proměnných a tak nastanou nečekané komplikace. Na jedné z procházek lesem zúčastněné postihne nevolnost, načež omdlí. Po nabytí vědomí zjišťujeme, že skupina byla "někým" odvlečena a nedobrovolně rozdělena. Ba co hůř, ona Eelina zlověstná lucidní předtucha, nevěštící nic dobrého, se začíná pomalu zhmotňovat a kopírovat události oné noční můry. Byť Eela zná jasný počátek i zřetelný konec "příběhu", rozhodne se i tak troufalým činem aktivně vstoupit do děje a zasáhnout s pomocí hráče proti nešťastnému osudu. Odhalená pravda bude šokující nejen pro ni.

Indie titul Eela rozšiřuje řadu 2D adventur vytvořených pomocí RPG Makeru VX Ace, který si oblékl výtvarný styl "pixel art". Čeká nás tedy zaběhnutý standard RPG Maker hříček (precizní dějová linie, puzzle stránka či větvené dialogy).