Edge of Space

17.09.2015

Edge of Space je další z 2D sandboxových her podobných Terrarii a nejen to, hra se dokonce dočkala crossoveru, kdy byly přidány některé věci z Terrarie. Vše se odehrává ve sci-fi prostředí s hratelností, obsahující survival prvky, možnosti objevování otevřeného světa, stavění a vytváření předmětů.

Ujímáte se role pracovníka Ark Corporation (ArkCo), který byl vysazen na planetu ve vzdálené části vesmíru. Jeho úkolem je planetu prozkoumat a přetvořit pro budoucí obyvatele způsobem, aby eliminoval četná nebezpečí, která zde číhají.

Svět hry je náhodně generovaný, nepřátelé jsou často zvířata, vybavená ničivými zbraněmi a technologickými vymoženostmi (jako třeba žraloci s lasery nebo tučňáci s raketomety a jetpackem). Nechybí ani velcí bossové. Těžba surovin probíhá klasicky rozbíjením kostek z různých materiálů nebo zabíjením nepřátel. Kromě tvorby zbraní, brnění, nábytku, vozidel a dalších předmětů lze budovat základny, upravovat povrch planety (terraformování) tak, aby byla obyvatelná, nebo si pořídit užitečného "domácího mazlíčka". K vytvoření zdroje umělého světla a pohánění zařízení slouží komplexní elektrické obvody. Dalším prvkem hry jsou anomálie v podobě červích děr, pomocí kterých se dostanete na místa s potenciálním výskytem množství předmětů, ale i nepřátel. Hra podporuje spolupráci více hráčů na dedikovaném serveru.

Grafika mi přijde ošklivější než u terrarie, ale i celkově je to takový vynuceně odflaklí...
Takže raději zůstanu u terrarie. :D