Dream

31.07.2015

The Dream je žánrově explorativní hra ve třech rozměrech, viděná z pohledu vlastních očí. Nedočkáme se v ní sice příliš velkého množství akce, na prvním místě je zde totiž příběh a nelineární vyprávění, nicméně můžeme počítat s různými logickými hádankami a hra obsahuje i hororovější prvky při procházení lokací, jež nahánějí husí kůži. Za inspiraci autorům sloužily Dear Esther, Yume Nikki a další.

Hráč se ocitá v roli Howarda Philipse, mladého muže fascinovaného zkoumáním snů. Hra se odehrává ve dvou rovinách. V realitě se nachází v Howardově domě. Je noc, venku prší, brzy se tedy odebírá do postele a noří se do Howardova snového světa ve snaze zkoumat jejich podstatu a symboliku, řešit své životní konflikty a najít smysl života.

Celý příběh je rozdělen do tří aktů s několika různými zakončeními podle toho, co vše hráč v průběhu hry prozkoumal.

Tvůrci hry jsou paka. Nevím, jestli je hlavní hrdina hry krátkozraký, nebo to má být umělecký záměr, že je všechno dál než metr rozmazané, ale bolí z toho oči jak čert. A v nastavení s tím nejde nic udělat. Škoda. Zajímavá hra, která se pro mě stává nehratelnou.