Začiatky mojej politickej kariéry v Democracy 3 boli ťažké, asi nie som rodený demokrat, lepšie by mi išlo niečo s názvom Dictatorship Simulator. Ale hneď ako som porozumel populistickej užitočnosti kompromisov, moja ľavicovo-environmentalistická Strana zelených vyhrala po sebe všetky voľby s jednoznačným náskokom a so všetkými možnými eko-oceneniami v podobe achievementov (Kyoto Award, Green Utopia, a pod). V Democracy 2 sa mi toto nikdy nepodarilo, takže úspech. Na výber je veľa možností, ako urobiť svet krajším: zakázať veľkochovy, frackovanie (a aj iné typy ťažieb fosílnych palív), predaj GM potravín, pokusy na zvieratách, lov líšok, komerčný lov veľrýb, rozširovanie letísk. Okrem zákazov môžeme zaviesť povinné recyklovanie, zaviesť emisné limity, podporovať obnoviteľnú energiu, zrušiť výstavby nových ciest a atómových elektrární, zaviesť rôzne ekologické dane (zdanenie bohatých, korporácií, benzínu, letov, cigariet, plastových tašiek, vlastnenia motorových vozidiel), a iné skvelé veci. Musel som si deaktivovať DLC Extremism, aby na mňa motoristi a kapitalisti furt nepáchali atentáty. Ale inak v pohode, členov Warriors Of Gaia som mal isto vo svojej Strane.

Zazelenal som všetky dostupné krajiny: Veľkú Britániu, Francúzsko, Nemecko, USA, Kanadu, Austráliu, a potom som to odinštaloval. Hrať za iné politické smery sa mi nechcelo. Načo?
Byl podzim a to znamená série chřipek a nachlazení, nutnost sedět doma a nudit se. V Humble Bundlu vidím tohle a tak si říkám proč ne.

Democracy velice zjednodušeně, vyberete si zemi v ní vytvoříte vaší politickou stranu, vyhrajete volby, dosadíte ministry do vlády a máte za úkol se nejdéle ve vládě udržet, k tomu vám byla propůjčena superschopnost - 100% podpora poslanecké směmovny takže jen vytváříte zákony, upravujete je, děláte všechny důležité rozhodnutí a koukáte na tucty grafů.

Je to jedna z těch sandbox her, ve které si musíte vytyčit vlastní cíle. I já měla svůj, má strana se jmenovala Cyber Anarchist a mým úkolem bylo z Německa vytvořit Flux State. Postupně jsem si naklonila většinou část obyvatel natolik, že když jsem jim dala 40% daň z příjmu a 30% DPH nikomu to vlastně ani nevadilo. Věřící se z původních 68% rozprchli na všechny světové strany (Nepřenesli se přes naprostou legalizaci prostituce, drog, gamblingu a technologický pokrok), společně s nima jsem se zbavila také náboženských teroristických skupin, které mi už delší dobu vyhrožovaly. Místo toho je začali nahrazovat početné skupinky vyděšených imigrantů, kteří by dali cokoliv aby u mě mohli žít. S těžkým srdcem jsem se proto rozhodla vytvořit super armádu, která by chránila hranice. Ale zpátky k mému úkolu. do výzkumu, univerzitních grantů a vývoje jsem naházela velkou část rozpočtu což u kapitalistů vytvořilo schizofrenii, jestli mě nenávidět, protože všechno co vydělali jsem jim zdanila, nebo mě milovat, protože zaměstnanci s radostí pracovali bez víkendu (polovina z nich navíc byla kyborgové) a vydělávali na prostituci, hazardu a drogách (Nakonec se ukázalo, že prostituce a drogy jsou odpověď na všechno, zbavila jsem se závislosti na alkoholu, organizované kriminality a mezirasové nenávisti). Když jsem dosáhla tohohle tak jsem již prakticky splatila státní dluh. Vymítila chudobu a nezaměstnanost, navíc zdravotnictví každou chvíli vymyslelo jak se zbavit rakoviny. Stejně tak neexistovala kriminalita a to aniž bych uvedla v platnost jakýkoliv omezující zákon kromě standartní policie.

Ve výsledku průměrný občan nového Cyber Neměcka byla augmentovaná prostitutka závislá na všech psychedelikách, která 30 let studovala se stipendiem na technologických univerzitách, velice se zajímala o životní prostředí, o víkendech sbírala nobelové ceny a její plat byl vyšší než jejího šéfa.

No po třech hodinách jsem dostala pocit, že jsem zvládla všechno co ve hře zvládnout šlo a přestalo mě to bavit.

Pro: Na chvíli je to zábava.

Proti: Ale potom všechny možnosti vyčerpáte.