Koukal jsem na rozdíl od Rokstaru a jejich westernu :) co se týče fyziky. No je to dost smutné ta fyzika :D.. Alespon, že jsem to hrál jen okrajově na tohle jsem dost pedant. Viz nové hry, kdy střílí člověk do pneumatiky a nic se neděje.
Vďaka všetkým, ktorí sa mi snažili pomôcť s tým posledným cyberpsychom - bol to jeden z vedlajších questov tesne pred Riders of the Storm, ktorý som urobil a potom sa mi spawnul na mape, spolu asi s 2 daľšími sidequestami - bol to ten cyberpsycho v bandlands, mimo mesta, kam prídete a nájdete tam havarovaný kamión a sledujete stopy krvi v púšti, ktoré vás k nemu dovedú. Používa exoskelet. Všetci ostatní sa spawnujú hneď, tento jediný až keď sa človek pohne v hlavnej dejovej. Nechám to tu, možno sa to ešte niekomu zíde.
@BUMTARATA (02.02.2021 17:52): Obvykle hry 2x nehraju, nicméně u některých chuť je, ale 2077 mezi ně určitě nepatří. Nějak si ani neumím představit to hrát po 2, natož v budoucnu pořizovat DLC o kterých se zatím nic neví, ale už teď mě nezajímá ...
Já to měl s CP jako na vlnách - první hodiny docela zklamání, pak přišel na chvíli pravý opak a minimálně 1/2 hry jsem furt čekal nějaký asi zlom ? Jediné co přišlo byl trapný ending, který jsem měl z dostupných pravděpodobně nejlepší ...
@BUMTARATA (02.02.2021 17:52): Mne pri druhem hrani zacala vetsina postav srat neste vic nez pri tom prvnim. Hlavne fracek Panam, kterou jsem chtel pokazde kdy otevrela pusu poslat do prdele (nepomaha imo priserny hlas daberky). Ale i Johnny, u ktereho jsou vseho vsudy asi tri zajimave dialogy, jinak je to jen hlaskujici blb. Judy je zase svym projevem silne afektovana, coz nesnasim. Takemura je divnej. Uprimne jedine postavy, ktere mam ve hre docela rad jsou Rogue, Jackie a ta jeho estero holka. Ty jedine pusobily tak nejak... opravdove, uveritelne.

Hlavne ty volby... To jsem se snazil to hrat jinak nez poprve, volil jine dialogove moznosti (ty druhe :D) a vsechno se odehralo prakticky uplne stejne jako poprve. Jen jsem si uzavrel tu nomadskou quest line tim, ze jsem nabonzoval Panam.
Tak včera dohráno podruhé.

A vlastně z toho mám asi ještě horší dojem… :-/

Nevím jak, ale nějak se jim podařilo udělat hru, která je jednou skvělá, podruhé příšerná, rozmáchlá do šířky, ale bez hloubky, to platí jak pro gameplay, tak pro narativ.

Ke koncům… Při mém prvním průchodu (Nomad) jsem si vybral téměř bez váhání The Sun, Johnnyho redemption arc mě oslovil významně více než plytká V bez vyšších ideálů, motivací, jinak příšerný boss fight měl smysl, dokonce i rozchod s Judy mi k tomu všemu tak nějak seděl, tenhle konec budu mít asi nejraději. Podruhé (Corpo) jsem vyzkoušel The Star, chápu, proč je nejoblíbenější, zůstane s vámi Panam/Judy, mně ovšem přišel výsostně bizarní, přemlouvat Aldecaldos, aby za vás položili život, byl totální cringe. A nakonec jsem vyzkoušel i The Devil, kyberpunk jak vyšitej, vizuální orgie, Takemura je zlatíčko, Hanako je hot as fuck, Panam a Judy (sorry) se můžou jít klouzat, chápu, proč je defaultní.

Abych to shrnul, z konců nejsem zdaleka tak zklamanej (samozřejmě celá ta 6měsíční ex machina je k smíchu) jako celej internet (přijde mi), zato jsem poměrně dost zklamanej ze zápletky jako takový. Ale ke hře, až bude kompletní, se zase rád vrátím, někteří (Johnny, Rogue, Kerry, Judy, Jackie, Takemura, Claire) mi přirostli k srdci, ne že ne!

À propos, co se DLCéček týče… Tipuji více méně izolované příběhy zasazené před konec hry. Z lokací čekám Casino v North Oak, nabízí se i oběžná dráha. Ze známých postav by se mohli ukázat Blackhand a Santiago.
@marwel (01.02.2021 20:34): to je zrovna záležitost, kterou beru spíše jako příjemný bonus. Jensena kdybys mohl customizovat, tak už to nebude Jensen. Tam je vzhled hlavní postavy ikonický. Tady jsi random V i když jsi ve finále též středem vesmíru.
@Paul (01.02.2021 20:06): Hra vubec nemusela mit character creation. CDPR vam ve hre stejne neumozni postavu behem hry nejak povahove profilovat (dialogove volby nula nula nic), tak proc se starat. Uz jen to, jak strasne emocionalni V (alespon ta female) je, zatimco ja necitil vubec nic. Mladej Arasaka zabije stareho Arasaku, V a Jackiem si z toho muzou cvrnknout a ja netusim o co jde (a i kdybych vedel, tak mi je to sumak). V zjisti, ze umira a div se nerozbreci a me je to ukradeny. Atd. On je dobry duvod proc jsou treba Adam Jensen nebo Geralt tak neutralni postavy, aby to nikoho prilis nesralo. Uznavam, ze nejsem uplne ten spravny clovek na to neco takoveho hodnotit, jsem ten typ, ktery radeji s Geraltem chodil po vesnici, klatil vesnicanky a sbiral karticky nez ty romance v Cyberpunku (nebo kdekoli jinde for that matter).
@Paul (30.01.2021 22:18): Děkuji Ti. Vidím to každopádně stejně jako Ty. Jak píšeš, RPG v podobném prostředí ještě nikdo takto neudělal. A i když CP77 není bezchybnej, tak pro mě to bylo parádních 143 hodin... :) Teď jsem se pustil do Elex, koukal jsem že jsi také hrál, tak jsem zvědavej... :)
@ZephyrCZ (komentář): kdybych nebyl tak línej, něco takovýho bych sepsal :) Pěknej koment, +1.
I když mě ta gétéáčkovská nedopilovanost (AI a fyzika) mrzí o kousek víc než tebe :) Kéž by i tyhle aspekty ještě vylepšili. Ale..existuje důvod proč zatím nikdo RPG v podobně rozsáhlém otevřeném nepost-apo městě neudělal. Je to velkej žvanec na rozkousání.
@BUMTARATA (28.01.2021 20:47): No však právě, zbourala rekordy, takže by měla stoupat, ale byl to fskutečnosti průser, takže se to nestalo. Důvěra se zjevně obnovuje, ale to mluvím o důvěře investorů, což zdaleka není to samé jako důvěra hráčů - té to samozřejmě bude trvat dýl, ale taky na ní z hlediska ceny akcií tolik nezáleží (ta začala stoupat s vydáním patche)
@AlieN (28.01.2021 20:08): Zbourala rekordy. Třeba není dostupná na PlayStation Store. Ano, dá se předpokládat, že se časem důvěra v CD Projekt obnoví a cena jejich akcií se vrátí na původní hodnoty (a bude dál stoupat), to, co se děje teď, ale s obnovou důvěry nesouvisí, řekl bych.
@BUMTARATA (28.01.2021 19:31): Nebylo bezdůvodné že kvůli stavu hry a public outcry ty akcie nevyletěly do nebes, což by jinak bylo docela na místě vzhledem k tomu že v day one prodejích hra zbourala rekordy, ale takový propad byl přehnaný, bylo jasné že se to brzo bude vracet zpátky. Muskův Tweet to určitě podpořil, ale není hlavní příčinou a ani to nezačalo až s ním.
A ten hedgefund, co teď prodělává díky redditu kalhoty, si na tom propadu trochu namastil kapsu hezkými 25 miliony USD.
Samozřejmě že nijak naivní nejsou, ale vymezit se tomu musí, i když s tím reálně nemají co udělat - to vyjádření není namířené na hráče, ale na samotného Reevese a další případné celebrity, aby neměli pocit že jsou s tím úplně v pohodě.