Crash Time 5: Undercover

Alarm für Cobra 11: Undercover, Kobra 11: V utajení

28.09.2012
02.10.2012

Šestý díl ze série simulací na motivy populárního německého seriálu od Synetic, celkově se však jedná již o desátou hru, které nese v názvu titul Cobra 11.

Hra pracuje na stále stejném enginu, který ale vývojáři neustále vylepšují a doplňují, proto série vypadá s každou další vydanou částí lépe. Se Semirem a Benem se podíváte do Kolína nad Rýnem a do horských oblastí Alp. S hlavními hrdiny musíte dokončit tajnou operaci, ve které nechybí bouračky, adrenalinové pronásledování a exploze. V 50 akcí nabitých misích máte nyní možnost i v rolích gangsterů prchat před policií.

Hra obsahuje nově Crash kameru. Známa je především z Burnout Paradise. Opakované záběry, na které jsme byli v sérii zvyklí v případě nehody, jsou minulostí. Novinky jsou i v možnostech zastavení nepřítele. Nyní můžete za svůj vůz vrhat pásy s bodáky na pneumatiky, nebo použít elektromagnetickou zbraň, která zastaví nepřítele.

Hra vyšla i na Xbox 360 a PS3, v české lokalizaci nese hra název Kobra 11: V utajení.

Co je to za ubohou kopii NFS HP (2010)?! Úplně to vidím v Syneticu: "Ty vole, viděli jste ty nový nýdforspídy? To je taky hra s policií. Musíme tam dát pásy s bodci, co budou blikat. Musíme tam dát EMP. A každý auto bude existovat i v policejní verzi, i když to bude Veyron. A zjednodušíme jízdní model, aby se dalo jezdit hrozně rychle." Jako WTF? Tohle je opravdu shit. Přeplácaností zbraní, jízdním modelem, otravně navrženými nenápaditými a repetitivními misemi, slabou grafikou. Vůbec ta hra nestojí za můj čas a za to, abych tu ztrácel čas s psaním komentáře. I za těch 9 korun byla drahá.

A na závěr největší perlička, a to je HW náročnost. Mapa s pobřežím je v podstatě nehratelná, FPS padá k 20. Alpy ujdou, ale na to, jak to vypadá, by tam mělo být tak 300 FPS, ne 50. Kolem stovky jela mapa se závodními okruhy, což je asi jediný dobrý nový nápad, díky kterému jsou závody variabilní, a ne stále stejné. Že je závod mezi každou příběhovou misí, aby se natáhla herní náplň, je už asi jen poslední hřebíček do rakve.

Apropos žádný Kolín nad Rýnem, zmiňovaný v popisu tady na DH, ve hře není. Tentokrát tam není město žádné.

Undercover je pro mě nejslabší a nejhorší hrou od Synetic na motivy mého oblíbeného seriálu. Stále je to pořád dokola co Alarm für Cobra 11: Nitro, navíc tam jsou teď zbraně, které jsou každá jiná, ale účinek mají vždy stejný.

Auta nejdou zničit, objeví se crash kamera, kde se vaše auto rozpadá, jak z lega, co hodíte ze střechy paneláku. A po skončení tohoto snímku je auto zas jak nové. I procento poškození vám naroste jen o 1%. A to můžete sundat náklaďák.

Nově vymysleli taky, že vás hra vrátí okamžitě na cestu hned (když vyjedete z cesty), bez odpočtu, jako to bylo dříve. Nevím jestli to mám hodnotit dobře nebo ne. Když tam byl odpočet, stále byla šance, že se vrátite a zbytečně vás hra nezpomalí.

Samotnou crash kameru hodnotím dobře. Je to něco nového a dá se na to dívat. Semtam se stane, že je tam divný úhel, tak z toho nic nemáte. Kamera se objevuje skoro furt, když bouráte.

Náplně misí jsou opět stejné. I to prostředí je zvláštní. Rychle se okouká, ale musím říct, že Alpy i reálný Kolín se povedly :) Nově je tam i zvlášť mapa závodního okruhu. Dříve bylo zvykem, že závodní okruh byl v dálniční mapě.

Grafika této hry je ale na velmi vysoké úrovni. Auta mají luxusní poškození, jen škoda, že jsou nezničitelné. Ale během té kamery to jsou někdy žně.

Pro: Grafika, hratelnost, crash kamera, zvuky

Proti: Po sté to už není ono, pořád stejné mise, nezničitelná auta, která mají poškození. Zbraně.