ÚVOD
Doplňkový prodej u kasy. Ne spíše bonusový obsah ZDARMA k zakoupenému filmu. Tak bych s hrou naložil jako vývojář i hráč. Chtít totiž za toto nějaký větší peníz je celkem nestydatost.

ROZBOR
Kratičká budgetovka která se veze na vlně ,,filmových´´ her, ale ne zrovna na té o kterou by jste jako surfař stál. Herní doba maximálně okolo hodinky, celkem příjemná grafická stránka a ozvučení, plitký příběh podle filmu (mam ho ,,celkem´´ rád) a všudypřítomné HooAH!!!, které díky bohu nezazní ani jednou ale ze všech tvrdých maríňáků sála jako Axe Effect, Nemám co více ke hře říct.

ZÁVĚR
Pokud jste ten typ hráče který než se vrhne na svojí oblíbenou hru, se rozehrává u nějaké frenetické, je tato ,,hra´´ možný kandidát. HRA???? kdyby to byl mod bylo by to lepší. Vem kulomet střílej a na nic se neptej, Americká armáda se o tebe postará a bude na tebe hrdá, Za Vlast!!!!!
40%

BONUS
Zajímavé že když člověk dohraje hru na hard obtížnost v odemykatelné položce se mu stejně otevře obsah jen pro hard mode.... hrát znovu hru na easy a medium komu by se chtělo. Obsah za to ani nestojí.

Pro: Je to hra????

Proti: Není to hra????

Neveril som tomu, že po hrách od City Interactive z pred ešte asi 3 rokov nájdem hru podporovanú významnejším herným štúdiom, ktorá bude na dokonca ešte horšej úrovni ako hry od CI. Veľmi som sa mýlil a B:LA ma vyviedlo z omylu.

B:LA je hrou kopírujúcou už ja tak nudný a zbytočný film rovnakého názvu až na to, že hra je na tom ešte bohužiaľ o mnoho horšie ako ten zmienený film. Nechápem ako mohol niekto za túto „hru“ vôbec pýtať peniaze, veď už aj freewarove kúsky alebo niektoré amatérske módy sú omnoho lepšie vo všetkých ohľadoch. B:LA neponúka súčasnému hráčovi nič, čo by už niekde inde nevidel, hra je absolútne primitívna v štýle - máte klapky na očiach a idete len priamo vpred. Nemusíte sa báť, žeby ste zablúdili alebo náhodou vynechali niečo podstatné, hra neobsahuje žiadne odbočky len sa držíte ukazovateľa na kompase, resp. nasledujete spoločníkov.

Interakcia s prostredím je nulová, boje sú nudné, pokiaľ by ste stáli len na mieste, tak by sa dalo povedať, že ide o pokračovanie Moorhuhna, keďže nepriatelia sú tupí (aj keď občas (len vo výnimočných prípadoch, asi 2x) zmenia svoje umiestnenie) a pokiaľ náhodou v hre na ľubovoľnej obtiažnosti zomriete bude to len náhoda alebo zblúdila guľka od spolubojovníka :D Napriek tomu, že hra vám zaberie len cca. 45 minút tvorcovia neboli na toľko tvoriví, aby do hry zakomponovali aspoň odlišné scény, takto len strieľate emzákov, 2x pošlete k zemi nepriateľskú loď (čo je zaujímavé tak prvú som zasiahol možno 10 krát raketometom a s guľometom ju zostrelíte za pár sekúnd) a 2x máte možnosť zastrieľať si z guľometu, 2x rozbijete zámku na dverách a 2x budete kryť svojho veliteľa... (všimli ste si koľko krát sa tu opakuje číslica 2x za tých 45 min. len zbrane sú tu 3 :D)

Už keď hra mala podporovať film mohli do nej zaviesť trebárs ukážky z filmu namiesto tých komixových cutscén. B:LA obsahuje aj odomykateľný obsah ( v podobe artworkov a nejakých 3 herných módov) a ten je upravený tak, že pokiaľ chcete mať všetko odomknuté nestačí hru prejsť na 3. obtiažnosti, ale aj 1. a 2. obtiažnosť, čo je dosť absurdné ako natiahnuť herný čas, ale komu by sa to chcelo znovu opakovať ?

Tak rýchlo ako B:LA vyšiel, tak rýchlo aj upadol do zabudnutia, kým bol ešte čas mali ho dávať ako bonus k priemiére filmu, keďže pokiaľ by som ho mal teraz dostať k desiatim rožkom v supermarkete radšej si kúpim chlieb.

Pro: ako sa snažím, tak neviem nájsť jedno pozitívum,prečo by som to mal hrať znovu

Proti: krátke a aj napriek tomu stále sa opakujujúce, AI, komixové cutscény

Já ani nevím, jestli si tahle hra zaslouží delší komentář nebo alespoň tak dlouhej komentář, jako tady pár lidí napsalo.

Film mě zaujal a tak jsem zkusil hru. Naštěstí jsem ji nekoupil, to bych si asi pracky ustřelil. Ze začátku mě ta animace města trošku zaujala, vcelku okamžitě jsem ale pochopil, že tohle je těžká arkádovka, která nepatří ani do automatů.

Atmosféra hrozná, příšery k hovnu, nuda, nasranost, otrávenost. No, co Vám budu povídat, po chvíli jsem to vypnul. Tohle se prostě nedalo. Jestli existuje Top 10 nejhorších stříleček na světě, tuhle tam za sebe bezesporu nominuju.

Vypnul jsem to a nechtěl jsem to už nikdy vidět. Pak jsem si tady všiml v komentářích, že hra se za hodinu dá dohrát. No, tak jsem jí dohrál. :-D Ale nadával jsem snad každičkou minutu. Hodina je podle mě adekvátní čas na takovou šílenost. I když...

Pro: Doteď jsem neviděl slušnou hru podle filmu, včetně téhle.

Proti: Doteď jsem nevěděl, že placené hry dokáží takhle nasrat a zároveň se nechají dohrát za hodinu. (Což je spíše plus)

Možná bych i rozuměl, proč vlastně tento typ her vůbec vzniká. Hra, vydávaná spolu s premiérou a doplňující právě promítaný film, je jistě velmi výhodným reklamním artiklem a každý dolar se nakonec počítá, že. U animovaných bijáků je to snad i nutnost (no nevydělejte na tom, když je to pro děti) - jdete na film s dětmi a ty se nenápadně dozvědí, že vyšla také hra napříč platformami. A samo že takové dítě chce takovou hru hned hrát a nebohým rodičům, v potřebě oprostit se od lítostivých očiček (popřípadě paviáního skřeku) svých ratolestí, nezbude nic jiného, než draze zakoupit. Mají to nakonec dobře vymyšlené, kluci jedni ušatí...

Film jsem u tohoto konkrétního případu sice neviděl, ale nepochybuji, že to, že tato hra spatřilo světlo světa, nic dost dobře neomluví. Jde o prachobyčejný chudý klon CALL OF DUTY, zápletku má mnohokrát provařenou (s klasickými přísadami o patriotismu USA a jejich neohrožených vojácích, kteří jsou schopni porazit kohokoliv). Tento počin by měli dávat zadarmo, jako reklamní předmět, za peníze nestojí. Nějak mi uniká, proč se do toho namočilo zrovna Konami...

Jediné co tady opravdu stojí alespoň trochu za řeč, je audiovizuální přednes, ovšem o žádné hitparádě také nemůžeme mluvit. A vůbec, když už byla poptávka po spojení hry s filmem, proč screeny, osvětlující děj, udělali tak komiksově komickým způsobem?

Jedním z velkých neduhů hry je vůbec samotná hlavní postava. Na to, že jde o mariňáka (mimochodem mizerně nadabovaného), neuběhne ani 50m a hned se zadýchá, nedokáže cokoliv přeskočit a ještě nemá ani dost síly, aby snesl veškerý herní arzenál (spíše arzenálek - samopal, bazuku, odstřelovačku). Ten alespoň dobře vypadá i zní (arzenál) a dokonce zachovává autentické nabíjení.

Gameplay se skládá z jediného - doběhnout (či spíše dojít), vystřílet přesně daný počet emzáků (tady dokonce možné sundat nepřítele skrze tělo vašeho živého spolubojovníka) při neměnném poměru jeden emzák na cca jeden zásobník, občas se skrýt a tak pořád dokola až do konce - s celkovou délkou hraní 45min (!) a při lehučkém finálním souboji.

Pro: grafika, ty tři zbraně

Proti: krátkost, téma, Ai

Film se mi hodně líbil a jeho herní podoba mě lákala už od samého začátku. Navíc jsem chtěl vidět jednu z nejkratších komerčních her na trhu.

Ve své podstatě je to docela dobrá a hratelná FPS. Prostředí LA je hezky provedeno. Pocit ze střelby je v rámci možností slušný, byť zvuky zbraní jsou tak nějak podivně tlumené a zbraň ani moc nekope. Dabing je na docela vysoké úrovni a hudba taktéž. Design je hodně koridorový, ale plný skriptů ala CoD. K dispozici jsou pouhé 4 zbraně (nějaká M16, sniperka, bazuka a napevno přidělaný kulomet), ale jelikož herní doba nepřekročí jednu hodinu čistého času, není jich víc potřeba. AI bych nekritizoval, emzáci se chovaj stejně "tupě" jako ve filmu.

Naprosto by odpovídalo, jak už to někdo zmiňoval, kdyby hru přidávali jako bonus k filmu v kině či uvolnili jako freeware. Já osobně bych si ji i koupil, kdyby vyšla v trafikách za nějakou tu řekněme pajdu. Ale za tu cenu, za jakou je dostupná kdesi na netu, je jedna hodina hraní žalostně málo. 45%

Pro: slušná atmosféra, grafika, dabing, ---> hra působí po shlédnutí filmu jako příjemný bonbónek

Proti: směšná krátkost a viditelná odfláknutost za účelem uspěchaného vydání a rychlého zisku

Velmi krátká FPS, ovšem ve srovnání s některou "méně povedenou" konkurencí je jejím hendikepem skutečně jen ta délka. Technické zpracování nenadchne, ale ani neurazí, určitě to nevypadá nejhůř, občas dokonce i docela k světu, jen se to nesmí příliš zkoumat. Hratelnostně je to takový nedomrlý klon CoD, jen s mimozemšťany místo němců, případně teroristů z Ruska nebo blízkého východu. Většina emzáků má zhruba stejně tolik inteligence jako ti před chvíli zmínění. Že to je jeden velký koridor už pak nemůže nijak překvapit. Střelba je nijaká, těch pár zbraní taky, spolubojovníci o ničem a ty kreslené předěly mezi misemi příšerné. Někde se asi muselo ušetřit hodně.

Herní doba něco málo nad jednu hodinu. Pokud by se to rozdávalo někde zadarmo, jako lákadlo na film, tak by to bylo asi nejlepší.

Pro: Trvá to jen hodinu, občas hezká grafika

Proti: AI nepřátel, pocit ze střelby, koridor

Hra vypadá tak trochu jako amatérská modifikace Call of Duty. Jediné pozitivum je poměrně hezká grafika, vše ostatní je marnost nad marnost. Zbraně tu jsou 3 - ted si zpětně čtu popisek a směju se větě "K dispozici je spousta zbraní" - ne, opravdu tu je jen ta útočná puška, sniperka a asi 2x se dostanete k raketometu a turretu, to je celé. Nejhorší na tom je, že samopal vůbec nekope (zaměřovač stojí na místě) a pocit ze střelby je příšerný aneb nulový. Navíc emzáci moc rozumu nepobrali a tak si prostě vždy jen stoupnou a střílí. Žádné krytí, žádné úskoky, prostě stojí a nechají se zabít.

Vtipné je, že ve hře nelze přeskočit snad ani metrový plůtek/zídku (snad aby hráč omylem nevyběhl z toho 2 metry širokého tunelu) a sprintovat můžete maximálně 5 metrů, pak se vojáček zadýchá jako kdyby uběhl maraton s plnou polní (naštěstí se to dá ochcat a mačkat a pouštět tlačítko pro sprint v krátkých intervalech, takže můžete sprintovat nekonečně dlouho). Friendly fire tu nehledejte, můžete si v klidu stoupnout za kolegu a pálit na emzáky přes jeho hlavu :)

Nic moc nejsou ani cutscény, které jsou udělané v komiksovém stylu aneb statické obrázky, ve kterých se hýbají třeba jen mraky na obloze. Naštěstí to celé všehovšudy trvá jen 1 (!!!) hodinu, což nevím jestli je plus nebo mínus, protože déle bych to už asi hrát nevydržel.

Pro: Za 1 hodinu to máte za sebou, ucházející grafika

Proti: Za 1 hodinu to máte za sebou, pocit ze střelby, málo zbraní, tupí emzáci, sprint, odporně tuneloidní