Assassin's Creed: Revelations - The Lost Archive

Assassin's Creed: Odhalení - Ztracený archiv

Ubisoft Montreal •  Virtuos (PS4, XOne)
28.02.2012
15.11.2016
17.02.2022

rozšíření

V tomto stahovatelném přídavku pro Assassin's Creed: Revelations se ujmete role subjektu 16 alias Claye Kaczmarka, se kterým budete prozkoumávat virtuální prostředí Animu. Při prohlídce odhalíte různá fakta z jeho minulosti, například, jak se přidal k řádu asasínů, za jakým účelem byl poslán do společnosti Abstergo, k čemu ho Abstergo potřebovalo, co měl společného s Lucy Stillmanovou a jak se ocitl ve stavu, ve kterém ho Desmond Miles našel v základní hře.

Hratelnost je zpracována totožným způsobem jako minihra Desmond's Journey z Revelations. Pryč je akce, The Lost Archive je soustředěno výhradně na řešení logických problémů za pomoci konstruktů, které je subjekt 16 schopný vytvářet a na probíhání plošinovkových segmentů z pohledu první osoby. Novinkami oproti Desmond's Journey jsou nový typ překážky (žluté lasery) a nový druh konstruktu (odrazová plošinka).

Kromě toho ale Lost Archive ve hře odemyká 10 nových achievementů a další singleplayerové, či multiplayerové bonusy, včetně nových brnění pro Ezia a tajné hrobky Vlad the Impaler's Prison, kterou je možné najít v Konstantinopoli.

Desmond's Journey z Revelations jsem po herni strance moc nemusel, vlastne jsem se ji prokousaval predevsim kvuli pribehu barmana v mikine, ktereho kdoviproc skoro nikdo nema rad. Ovlada se to hur nez zakladni hra (plati jak pro Desmond's Journey, tak pro TLA), hodne spatne se vypocitavaji skoky a vzdalenosti od prekazek. A i kdyz Desmond's Journey mela nekolik frustrujicich momentu, nikde jsem se nezdrzel prilis dlouho. To bohuzel neplati o TLA.

Peklo bylo uz jen samotne DLC rozbehnout - viz diskuze. Nakonec jsem se dobral zdarneho vysledku az v momente, kdy jsem mel toto (ale vlastne nejen toto) DLC koupene hned dvakrat - jednou pres Anthology a podruhe extra. Komplikovanosti instalace a overovanim platnosti DLC se Ubisoft zrovna nevytahnul - klicu jak naseto, tri az ctyri mista, kam se muzou zadat, ztrata platnosti v momente, kdy klic zadate do jineho chlivku a protirecici si ci zastarale informace o tom, jak to vlastne rozbehnout. Ve zkratce - nove koupeny klic jsem hodil do Uplaye, kde se mi DLC oznacilo jako Owned, stary klic ziskany zadanim kodu z listku z krabicky do Ubishopu (ktery uz mimochodem toto DLC nenabizi) primo do spustene hry samotne (Extras). Prvni mi zpristupnil herni misi a teprve druhy mi hodil The Lost Archive primo do menu. Zatimco drive jste museli instalovat extra soubor, ted uz si to Uplay dela sam... peklo.

No a pokud bylo samotne rozbehnuti peklo, co teprve samotny herni obsah... v mire vyvolane frustrace a cetnosti nadavek jednoznacne vede prvni cast Memory 7, kterou jsem musel opakovat natrikrat. A co vic, sice jsou k dispozici checkpointy, ale pouze v ramci dane vzpominky. Pokud jste v dane memory postoupili pres nekolik checkpointu, ale pak hru vypnete, musite priste zacit od zacatku dane vzpominky a veskery progress je v haji... A nyni spoiler: DLC ma dva konce - prvni uvidite, kdyz postupne projdete vsech sedm vzpominek. To vas ale vrati zase na zacatek memory 1. K tomu, abyste se dostali k tajnemu zakonceni, musite v ramci misi posbirat dvacet fragmentu. Tajny konec vas pak ceka v memory 5, kde se u puvodniho exitu z levelu objevi novy most, na jehoz druhe strane je pak exit novy. JESTEZE to bylo prave v relativne snadne memory 5 bez laseru, vlastni silou spawnovanych bloku a podobnych hovadin. Kdybych musel znovu prochazet Memory 7, nevim, nevim...