Antbassador

25.08.2014

freeware

Rychlosoutěž Ludum Dare 30 opět přinesla řadu pozoruhodných počinů. Mezi takové patří rozhodně i Antbassador, na kterém se podíleli kromě Kevina Zuhna i Kevin Geisler, Chris Stallman a Devon Scott-Tunkin.

Pohybujeme se ve třetím rozměru, v prostředí mravenčí kolonie Antopie, jíž vládne královna Antoinette IV. s následovnicí dcerou Anastasií. Kromě Jejího Veličenstva je v šestinohé říši další důležitou osobou tzv. Antbassador (mírový velvyslanec) z Nebes (svět lidí) nesoucí podobu obří lidské ruky se vztyčeným ukazováčkem pomalovaným jako postavička ambasadora.

Co bylo tentokrát spouštěčem onoho vyžádání si naší přítomnosti? Nuže, sousedící kolonie se neztotožňuje s královniným rozhodnutím předat vládu Anastasii, chtějí si ji uzmout pro své území. Vedle hlavní linie příběhu nastolení aliance mezi dvěma královstvími obsahuje hra ještě další misi. A to pomáhat řešit problémy druhých, resp. antopijských obyvatel, kteří k nám vzhlížejí. To vše pokud možno bez napáchání škod v okolí či ztráty života tvorečka.

"Krkolomné" ovládání a chování hra čerpá z Octodada. Pohybem myši se docílí pohybu/hopkání vpřed/vzad/nahoru, tím nekolizně zdoláme překážky a kliknutím levého myšítka dosáhneme pokrčení prstu, což využijeme v situaci např. zatáhnutí páčky nebo jemného seškrábnutí kloboučku ze střechy či hlavičky mravenečka.

Třicátý ročník se tentokrát nesl v duchu sloganu "Spojené světy".