And Everything Started to Fall

21.12.2009

freeware

Krátká hra (vytvořená v Game Makeru) o životě, smrti a věcmi mezi tím. S postavičkou skáčete po plošinkách a míjíte výjevy z jejího života. Cesta se občas rozdvojí, ale hra končí stejně. Postava samotná během hry stárne a získává tak (nebo ztrácí) možnost skákat výše. Obrazovka se posouvá stále nahoru, a tak jste nuceni pokračovat, v případě "smrti" se objevíte na posledním záchytném bodě. V pozadí navíc neustále běží hodiny. Ke hře je připojený text, přístupný z menu, který prozrazuje její význam a pointu.

Ovládání je jednoduché pomocí pohybových kláves a "s" pro skok. Vše doprovází jedna melodie hraná na piáno, kterou vytvořil autor pod přezdívkou Heatex.

Je mi trapně, že se mi tahle jednohubka zasekla v krku a já ne a ne ji polknout, ale po cca 15 minutách jsem to vzdal.

První dojmy: Neskutečná frustrace, když se můj hyperaktivní panáček (přes dětství jsem se zatím nedostal, snad se panáček ve stáří trochu zklidní) opakovaně řítí do propasti anebo jej "smete tok času". Byl to záměr tvůrců?

Mám neblahé tušení, že ano, jak to u podobných experimentálních počinů bývá, vzpomeňme si např. na Graveyard, kde frustrace z omezení pohybu ve stáří byla hlavní pointou. Jinak nápad samozřejmě dobrý, jen by to mohlo být trošku pomalejší, ovládání mi opravdu nesedlo a skočit na některé zběsile se pohybující plošinky byl opravdu kumšt. Ale jak říkám, je možné, že to byl záměr, vždyt přece život taky letí dopředu a na nikoho se nečeká.

Pro: Nápad, to je oč tu běží

Proti: rychlost!