American Life

25.09.2004

freeware

Snili jste někdy o tom, že vypadnete z domova a vrhnete se do podnikání, ať už půjde o jakékoliv, například v lechtivém průmyslu? Pokud ano, je tu pro vás "American Life", obchodní simulátor provozovatele erotického klubu. Jak už to tak bývá, začínáte od píky. Vaše fáro není nic jiného než komunistický trabant a váš "klub" jako by z oka vypadl chalupě z televizního seriálu "Chalupáři".

Můžete se pohybovat celkem mezi 5 městy, ve kterých si můžete kupovat sličné prostitutky. Věřte, že ne každá bude spokojena a tak raději, než by u vás pracovala, uteče. Připravte se taky na situace, kdy budete mít hluboko do kapsy, pro takové situace je tu samozřejmě řešení ve formě půjčky, kterou ale musíte bance splatit. Čím lepší máte klub, auto, holky, ochranku, tím budete mít jistotu stálých zaměstnanců a stálého přísunu peněz.

American Life je česká volně šiřitelná hra z dílny Mystery Studia.

Chybovati je lidské a jak jsem vždy tvrdil, že hodnocení nula dát nejde, tak jde. Možná že bych měl dát pět procent, ale já jsem tak nasraný, že jsem tam tu historicky první nulu píchnul. Hrát se to nedá, koupil jsem holku, naložil ji do Wartburgu (pro mladší: to je hned to vaše první auto) a pak jsem zkusil dát nějaké město. Hm, byl jsem okraden. No nic, tak znova.

A opět stejná situace, po šesté to hrát nebudu. Takže ve zkratce: Je to blbost.

Pro: Otázka "Pro" není možná.

Proti: American Life

To byla zase pecka! Podle popisu vypadá sice hra docela zajímavě, jakmile ji ale zkusíte je to peklo. Mnohem starší freeware textovky nabízejí lepší hratelnost, možnosti, příběh a tohle prostě nestojí za nic.

Celou dobu co jsem hru hrál jsem přemýšlel jestli je na ní vůbec něco dobrého a nenapadá mě absolutně nic. Pokud náhodou na tuhle tu hru narazíte, radši zkuste předchozích 2300 her co jsou na databázi - 99,99% z nich nabízí mnohem lepší hratelnost než tohle. Podruhé se uchyluji k 5% a doufám že taky naposledy.

Pro: drobnosti

Proti: všechno

Už dlouho jsem se u hry tak nevztekal. Některý hry stojí az starou bačkoru, protože se nedají hrát a vypadají příšerně, ale málokterá je tak frustrující jako tahle splácanina. Měl jsem pocit, že American Life byl vytvořen jen proto, aby hráče pořádně nasral (sorry za sprostý slovo). Celá hra je založená na pitomém přejíždění z místa na místo a vždycky se něco stane, bohužel s převahou je to něco špatného, takže prachy mizí, dluh v bance narůstá a hráč nemá moc šancí, jak to nějak ovlivnit. Tak tímhle teda dál dobrovolně procházet odmítám.

Možná by se to uchytilo jako nějaký alternativní trest, radši bych půl dne skládal uhlí, než hrál tuhle blbost.

Pro: Delete to řeší velmi rychle a diskrétně, těch pár procent za nápad, akorát to chtělo lepší zpracování

Proti: Úplně všechno

Poslední hra od Mystery Studia je nejen tím nejhorším počinem těchto českých vývojářů (nebo spíš vývojáře), ale zároveň se jedná o tu nejhorší hru v databázi, která se dostala do žebříčku.

Nákup kvalitnějších vozů, lepších nemovitostí, a především pak co nejkrásnějších lehkých děv byl mojí hlavní náplní práce. Bohužel je herní systém tak strašný, že se to nedá skoro hrát a já byl skoro pořád na mizině. Při jedné hře se mi ale poštěstilo, dostal jsem se do plusu a začal vydělávat pořádné peníze.

Když jsem měl k dispozici všechno nejlepší vybavení včetně těch nejluxusnějších děvčat, hru jsem ukončil, protože kromě dalšího vydělávání v podstatě už nic nenabízela. Tímto jsem dokončil nesnadný úkol, který jsem si předsevzal a dohrál všech osm her od Mystery Studia. To je již nějaký ten rok nečinné, takže devátou už asi nepřidám, což ale vůbec nevadí.

Pro: nápad

Proti: provedení

Tak nevím no...dohrál jsem to na 100%, vydělal něco přes milion a pořád se hraje dál, takže předpokládám, že tahle hra nijak nekončí. Ale dohrál jsem to jen díky bugu, kdy v případě vykradení klubu jsem peníze získal, nikoliv ztratil, to to pak bylo jednoduché :-).
Strategie je jednoduchá, v momentě, kdy už máte nějakých deset tisíc, máte v podstatě vyhráno, pravděpodobnostně se vyplatí nakupovat lehké děvy, protože ve většině případů o ně nepřijdete, nebo alespoň ne o všechny. Co nejdříve také najmout děvky do klubu, pakliže máte stálý příjem aspoň 600 peněz, budete po mnoha jízdách v plusu i bez bugu a bez kupování holek. Rozhodně se nevyplatí si pujčovat peníze a to asi za žádných okolností.

Problém hry je v tom, že je nejtěžší hned na samém začátku a postupem času (když si najímáte děvky do klubu) je čím dál tím snažší. To je poněkud nevybalancované....Celkově to není zas až tak špatné, jen by to chtělo být trochu komplexnější a s pořádným koncem.