Skvělá zpráva, aspoň už to nebudu muset hledat někde na torrentech. Tím pádem to vidím někdy v blízké době na další průchod. Alpha Protocol je podle mě dost nedoceněná hra, která svou atmosférou a stylem navazuje na linii Deus Ex a Vampire the Masquerade Bloodlines.
Tož jsem zainvestoval do dobré věci a koupil na GOGu, a jen rychle okoštoval, jestli se to konečně hraje na padu líp - a přijde mi, že vyladili kameru, ale lockpick minihra je pořád neskutečný voser.

Nechce se mi to znovu hrát celé, ale ta první mise působila vyžehlenější, než kdysi. Tak snad je to opravdu ošéfovaný do nejlepší možné podoby. A kdo ještě nehrál, teď je ten správný čas. :)
Myslim ze ceska distribuce nemela nic. V zahranici to bylo Games for Windows, tedy to bezelo pres uz zrusenou MS sluzbu. U nas se casto vydavali hry bez nutnosti nejake sluzby, treba Fallout 3 u nas byl taky bez ni a v zahranici bezel pres MS live sveho casu.

takze jo AP pres steam nebyl.
@Charllize (21.06.2019 23:03): Jak se říká - když se chce, tak to jde. Když se nechce, vždycky se najde problém. Krom toho sdílení her na Steamu s bráchou využíváme - jediný "háček" je, že nemůžeš hrát cizí hry, zatímco je hraje on.
@Charllize (21.06.2019 15:07): kdyz si ji chces koupit a neni na steamu je dobry prosmejdit heureku, kolikrat v ceskych eshopech najdes zapopomenuty perly za par supu , pripadne v eiffel optic i fyzicky kousky z abicka a jinych casaku
@Charllize (21.06.2019 15:47): No stalo, ale nema to nic co delat s digitalni distribuci, jak se tu snazis protlacit :)

Stezuj si tady SEGA, Microsoft, Obsidian Entertainment... Je to uplne stejne jako s tetra packama :) Prodavat stale nove tetraky a mit nejakej problem tohoto typu, tak to prost prestanou vydavat a zustane jen to, co uz je na trhu. Uplne stejne jako s digitalnima kodama :) Zadne nove tetraky by uz do prodeje nesly, tzn je to stejne, jako kdyz to nemuzes koupit primo na steamu.
Mě vždycky udělá radost když se někde prokáže že ta digital distribuce stoji za prd a prostě je lepší mít krabicovku, i když v tomhle případě se to týká jen konzoli ;)
@Cobot (21.06.2019 13:02): Tak i třeba Mafia na Steamu taky tak zmizela bez ohlášení.

Já mám spokojeně placku na poličce a za těch 50 Kč, kolik jsem za ni ve výprodeji dal, jsem si ji skvěle užil.
Hlavně mě spíš překvapuje jak ta hra zmizela najednou zničeho nic. Většinou se to nějak oznamuje dopředu, že bude zmizelá.
@SilentWolf (21.06.2019 12:43): ja prave čekal to rpg, jako bylo, ale takové nemastné neslané, ostatně jako většina obsidian her.

Pro úplnost dodávám že mám radši new vegas než fallout 3, aby mě hned někdo nekamenoval. :)
@AiMLEzZz (20.06.2019 22:43): Souhlas. Nejhorší na hře je asi technický stav. Střílečková část je fakt děsná, ale pokud budeš hrát jako tichošlápek, tak je to vcelku obstojná hra. Co táhne hru nejvíce dopředu je klasicky scénář a postavy. Dále mě pohltil i samotný systém, kdy člověk mohl řešit různé mise a problémy rozličně, dělat si přátele nebo i nepřítele a to všechno mělo částečně zpětný vliv na další události. Ano nevznikal sice nijak diametrálně odlišný příběh, ale já sem s ním byl spokojen.
@Drolin (20.06.2019 22:33): Je to klasicky obsidianovské - má to hodně co do sebe, ale je to nedopilované. Obzvlášť jako střílečka to moc nevyniká. A ke konci už se trochu rozpadá balancování. Ale pokud tě to, podobně jako mě, moc netrápí, tak se ti to bude, myslím, líbit :).
Tak jsem rozehrál Alphu Protocol! AI zatim nijaké, ale přestřelky jsou super. Manuální hledání coverů, žádná automatika. Přebíjení, zvuk zbraní.. hlavní postava má skvělou choreografii soubojů, úžasný. Hackování alarmů je super, ale u počítače jsem vytuhnul

Jak mám hacknout pc?
Dík všem za reakce. Nechal jsme si to projít hlavou a je pravda, že 70% si AP nezaslouží..

Myslím, že Bodkin vystihl úplně přesně, lehkost a vtip!! DE HR ještě odsunu k ledu, dám jiný žánr hry a možná jednou ještě dám šanci DE HR ale jen možná.
Je to DE HR, ne DE HM:).

Human Revolution je podle mě lepší, přinejmenším tam funguje líp krycí systém, dialogovej systém není tak nepředvídatelnej a hlavní hrdina se pořád nechová jak čurák. Navíc tón celý hry je takovej nějakej konzistentnější, AP neustále podivně osciluje mezi Bournem a Austinem Powersem, co se vážnosti hry týče. V HR navíc nemizej těla nepřátel, hackovací minihra je lepší a celkově to nepůsobí tak nedodělaně jako AP.
@Strady (16.07.2016 13:26): Dat tomu pod 80 je docela snižování kvalit, které tento kousek má a je neprávem opomenut.

S tím Deus Ex HM jsem měl taky problém, rozehrál to ale pak to odložil. Chci to někdy dohrát do konce.
Dohráno! Od konce jsem si sliboval o dost víc, čekal jsme, že některá rozhodnutí budou mít větší význam, zkouknul na youtubu i jiné konce i pořád nevím jestli dát 70% nebo 80%? Nejlepší postava je SIE, správná ruská kočanda :-)

Můžete mi někdo porovnat AP s Deux Ex HM? Přijde mi to hodně podobný ale u DE HM jsem nevydržel, jedna z mála her co jsem nedohrál. Po AP mám chuť dát DE HM druhou šanci.
Dlouho jsem AP odkládal a teď ho smažím co to jde. Ani jsem nečetl zdejší diskuzi a pistole se stala moje nej zbraň.
Ja som AP hral az po precitani tunajsej diskusie (hoci viac rokov dozadu) , kde vela ludi jasne hovorilo ze "pistol rulezz" a isiel som do toho.
A naozaj pistol rulezz. Ten vyupgradovany Chain-shot je strasne silny, vsetkych Bossov (ludi nie vrtulnik) som s tym vyzabijal celkom easy.
S pistolí mi to přišlo rychlejší. Máš tam tu speciální abilitu, kdy se ti zmrazí čas a ty si v klidu můžeš nastavit, kam půjde série kulek. Pokud si takhle nařetězíš hromádku headshotů na bosse, tak mu ukrojíš třeba půlku života jen tímhle, pak se na chvíli schováš a když doběhne cooldown, tak opakuješ. S útočnou puškou se přece jen musíš trochu snažit, nalevelovaná pistole působí občas jako cheat.
Já jsem to až donedávna nevěděl, jenom jsem náhodou při posledním hraní navštívil Taipei dřív než Moskvu. :-D Pokaždé objevím něco nového.

Ale i bez toho mi Brayko nedělal moc problémy, stačí prostě zdrhat když si šňupne, a ideálně mu do cesty postavit pár min nebo granátů.
Ohledně rusáka - pokud jdete první do Taipei a spřátelíte si Stevena Hecka, máte možnost koupit "intel", který rusákovi dodá drogy říznuté nějakým svinstvem, co ho oslabí.
@Morte (14.03.2016 10:33): Aha, já ho tím pádem smazal taky. :-) Já to hackování taky viděl jako něco naprosto nepřekonatelného, ovšem po prvním úspěšném pokusu mi to dodalo sebevědomí a pak už jsem hackoval i to, co jsem nemusel. ;-)

@AiMLEzZz (14.03.2016 10:34): U něj (a vlastně u všech bossů) se vyplatilo mít dobře vytuněnou pistoli, která kolikrát posloužila mnohem líp než samopal, zvlášť když jsi použil řetězovou střelu. I tak je ten Rusák asi nejtěžším bossem ve hře. Kdepak, kecám, zdaleka nejhorší je vrtulník. :-)
@Chuck (14.03.2016 09:14): Mně při druhém hraní přišlo, že ve skutečnosti to s ním není až tak žhavý. Dlouhá neviditelnost a pět headshotů za sebou z toho dělají celkem krátký proces.
[neexistující příspěvek]: Uf omylem sem si smazal prispevek...Jojo presne to hackovani na zacatku, to sem vzdal. To bylo proste peklo, nikdy sem to nezvladnul. Zlatej Human Revolution.
Kvuli hackovani uz tomu nikdy nedam sanci
@AiMLEzZz (02.04.2015 19:04): Ty si škemral,co? Bys tu nejradši neměl nic.

Výhoda psanýho slova spočívá v tom, že když mě to nezajímá, tak to nečtu. Taky jsem proto mít na jednom místě co nejvíc informací. Pak si přečtu ty, co mě zajímají.
@M.a.t.t. (02.04.2015 22:12): Já vím, ale mám rád, když jsou všechny věci na jednom místě a mojí nejpoužívanější stránkou o PC hrách je právě DH. Navíc si myslí, že to sem patří a mělo by to tu být, i když si myslím, že by se to němělo uvádět jako zajímavost, ale jako samostatná položka při vyplňování profilu hry.
Napriklad mňa informácia o tom, že hra vyšla ako plná hra Score zaujala. To som ani nemal predtým ako vedieť.
Profil hry na Databázi by měl podle mě sloužit jako kompletní informační servis. Takže pokud jde o odkazy na elektronické distribuce, měly by být součástí odkazů. Pokud si najdeme nějakou neznámou hru, hned si v odkazech všimneme, kde ji hledat.

Linky na Steam, GOG a dalsi digitalni distribuce nejsou v zajimavostech ale v odkazech a tam take patri a jsou podle me uzitecne. Zadat vyhledavani ve Steamu umi kazdy, ale takhle je to pohodlnejsi. A co se tyce zajimavosti, tak ty vetsinou ctu vsechny najednou kdyz se o nekterou hru zajimam. Sice mam ve sledovanych hrach par titulu, ale ve skutecnosti je nesleduji vubec. Ted mi to tam zrovna ukazuje 12/187/53 a ze bych se hrnul si zajimavosti a komentare precist, to zrovna ne.