Alien Shooter

09.05.2013
29.11.2013
15.04.2015
08.01.2016

Jedná se akční hru, kde se na hlavního hrdinu či hrdinku (můžete si vybrat za koho chcete hrát) díváte s ptačí perspektivy. Hra je rozdělena do tří epizod. Náplň hry je prostá - vystřílej všechno, co vidíš. Občas musíte zničit i nějakou tu líheň, ze které se rodí vaši nepřátelé.

S příběhem hry si tvůrci moc práce nedali. Vědci dělají různé experimenty a časem se jim to vymkne z rukou a vytvoří nestvůry, které se neskutečně rychle množí a zabírají místo na Zemi, zabíjí všechno kolem sebe a jenom vy tomu můžete zabránit.

PC CD orig./ Grafika 6/10 Hudba 8/10 Hratelnost 8/10 Zábavnost 8/10

Alien Shooter se řadí mezi jednoduché, avšak zábavné hry určené především na odreagování. Její životnosti není sice kdovíjaká, ale při střídmém dávkování vám vydrží na takové 2 týdny. I když ono je to těžké se od tak zábavné hry odpoutat a proto jsem nejeden večer šel spát až kolem půl druhé ráno s tím, že teď už si to další kolo musím opravdu nechat na zítřek, jinak ráno nevstanu do práce.

Grafická stránka je již dneska postarší, ale moc to nevadí. Jednak zatím nemám možnost srovnávat s pokračováním, ale především i když je jednodušší, bez větší dávky detailů a efektů, tak rozhodně neurazí. Je přehledná a přesto ne nudná. Rozhodně dostačuje. Jen variabilita prostředí mohla být větší a délka hry rovněž tak. Mít 3 mise cca po 6 levelech není na kdovíjak dlouhou procházku mezi vetřelci a jinou havětí.

Ta je naštěstí hodně rozmanitá a pestrá. Kdy postupně kolo od kola dostáváte pod hlaveň stále tužší a tužší kousky. Náhodou k tomu si můžete do každého kola dokoupit lepší zbraně a více munice. K tomu armor, lékárničky, životy a nebo vylepšení své rychlosti, maximálního počtu života, účinnosti zbraní nebo obrany. Takže takové malé RPG prvky. A nutno říct, že váš rozpočet po každém kole je na hraně životního minima a tak musíte přemýšlet co koupit a co počká do příště. Osobně jsem se přesvědčil, že je nejlepší investovat do co nejsilnější zbraně a hodně munice. Protže když nemáte čím ty šmejdy z vesmíru vystřílet, tak vám nepomůže ani plný počet životů a lékárna k tomu.

Jestli jsem si zanaříkal na krátkou délkou hry, tak kdo bude chtít může si vybírat ze tří obtížností a po dohrání kampaně má možnost si zvolit litý boj kde hrajete pořád stejnou mapu a snažíte se překonávat score. Ideálně si to zahrát s přáteli. Když to shrnu, tak jsem z hrou velmi spokojen. Je to příjemná hra pro relax po škole nebo po práci, je jednoduchá, návyková a zábavná. Nic víc není potřeba.

Hru jsem začal hrát: 28.2.2010
U hry jsem strávil: 7 hodin a 15 minut

Pro: velká porce nepřátel, slušný arzenál zbraní, zábava, hratelnost, hudba...

Proti: délka hry, vydrží 2 týdny střídmého hraní, trošku postarší grafika

Prekvapivo kvalitný kúsok. Od tejto hry som veľa nečakal ale po pár minútach som sa od nej nevedel odtrhnúť. Je to akčná "oldscholová" strieľačka s RPG prvkami, ktoré jej dodávajú čaro. Strieľanie si užijete z množstva zbrani na mimozemských mutantov. Ideálna hra na odreagovanie.

Pro: zábava, RPG prvky, vysoký počet nepriateľov, vyššia obtiažnosť

Proti: AI nepriateľov (ale čo by ste čakali od mimozemských mutantov?), rozmanitosť kôl

Něco tak stereotypního a nudného jsem už dlouho nehrál, hra naprosto postrádá jakýkoliv smysluplný příběh či dokonce nápad a jediné o co ve hře jde je rubání neustále se respawnujících monster. Ono by to samo o sobě nebylo až tak špatné, kdyby to ničení potvor nebylo vyvedeno tak prasáckým způsobem.

Zpočátku hra vypadá docela zajímavě a dokonce jsem se u ní i docela bavil, ovšem po odehrání 2-3 misí přijde neuvěřitelný stereotyp, neboť hra všechny své trumfy vytasí právě ihned na začátku a už nezbývá nic, co by hráče překvapilo či ho nutilo hrát dál. Ve hře můžete sbírat peníze, za ty si po dokončení každé mise máte možnost nakoupit nějaké ty zbraně a vybavení. Zbraně jsou ovšem neuvěřitelně nevyvážené, čili pokud si brzy nenakoupíte ty nejsilnější, v pozdější fázi hry si neškrtnete. Silnější zbraně jsou zbytečně overpowered, čili jednou "dobře mířenou" střelou odstraníte celé hejno potvor, no vlastně při tom ani příliš mířit nemusíte, neboť všechny silnější zbraně mají plošný účinek. Tomu všemu nasadí korunu neustále se opakující prostředí (během celé hry není jediná změna) a respawnování potvor (dokud nezničíte jejich "doupata"). Naštěstí je k dispozici ještě jakýsi "survival" mód, kde budete vhozeni do "arény" a vaším úkolem bude přežít co nejdéle, ovšem i tohle je zábava maximálně na pár minut.

Grafika je taktéž na velmi nízké úrovni a zvuky též nijak neokouzlí. Ovšem tohle mi na té hře vadilo nejméně.

Za mě tedy palec dolu, asi to nebude můj šálek čaje. Osobně bych spíše doporučil kvalitnější, rozmanitější a klidnější Shadowgrounds, který alespoň obsahuje nějaký ten příběh a atmosféru.

Pro: Zpočátku vcelku i zábavné

Proti: Stereotyp, po odehrání prvních misí přichází neuvěřitelná nuda, nevyváženost zbraní.