8th Wonder of the World

Osmý div světa, Das Achte Weltwunder: Geschichten aus der Cultures Welt, Cultures - 8th Wonder of the World

30.01.2004
06.08.2015

Vikingský hrdina Bjarni se vrátil ze své poslední cesty v Northlandu do své domovské vesnice, ale už zanedlouho začíná zjišťovat, že Zlo se znovu vkrádá na Zemi. Lidstvo se nezadržitelně řítí do záhuby, neboť jej ovládá zloba, nenávist a války. Nikdo nevyslyší Bjarniho varování a tak se znovu vydává, doprovázen svou ženou Cyrou a synem Manim, na cestu k záchraně světa a poražení Zla. K tomu poslouží osmý div světa, ale Bjarni musí nejprve odhalit jeho tajemství...

Do světa série Cultures nás zavede další část, která příběhově navazuje na Northland z roku 2002. Herní koncept zůstává věrný svému předchůdci a my se tak můžeme v rozsáhlé kampani setkat s propracovaným systémem profesí a staveb a dokonce řadou akčních momentů, které hru zásadním způsobem okořeňují. Celkový počet osmi rozmanitých misí je doprovázen příjemnou, atmosférickou hudbou. Multiplayer je určen až pro 6 hráčů a přibalen je znovu i editor map.

Hra u nás vyšla pod názvem Osmý div světa s česky dabovaným intrem a outrem.